Odevná značka vypustila do sveta neretušované fotografie  modeliek a ľudia sú vo vytržení

Hlavnou nevýhodou online nakupovania je nedostatok možnosti vyskúšať si oblečenie ešte pred tým, ako si niečo kúpite. Ďalšou komplikáciou sú modelky na fotografiách, ktoré sú úplným opakom vás a preto si ani len nedokážete predstaviť, či by vám vami vybraný kúsok sedel, alebo nie.

Značka ASOS sa rozhodla ukázať, že nie všetky ženy majú dokonalé telo.

Navyše, ich internetový obchod má nielen oblečenie všetkých veľkostí, ale aj modelky fotografované bez retušovania – so všetkými „nedostatkami“, ktoré máme všetci: strie, žily, kilá navyše, materské znamienka…

Mnoho užívateľov sociálnych sietí obdivujú odvážny krok spoločnosti a chvália značku za odmietnutie Photoshopu.

Všetky modelky vyzerajú na fotografiách dobre a zároveň je jasne vidieť, ako budú dané kúsky vyzerať na našej postave.

Nie je to prvýkrát, čo tak ASOS urobil – spoločnosť bola ocenená za nezvyčajné uhly pri fotení modeliek. A taktiež za oblečenie pre ľudí so zdravotným postihnutím, či ženy s veľkým poprsím.

Samozrejme, módny priemysel je stále veľmi vzdialený od rozpoznávania prírodnej krásy, ale toto už možno považovať za krok správnym smerom.

Čo na to hovoríte?

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Odevná značka vypustila do sveta neretušované fotografie  modeliek a ľudia sú vo vytržení”