Odrezané uši a chvosty v rukách detí. Býčie zápasy sú plné týrania a ľudia by ich zakázali

Španielsko a býčie zápasy patria k sebe, no táto zábavka nie je bezpečná ani pre ľudí a už vôbec nie pre zvieratá. Portál Unilad prišiel s informáciou, že pri nedávnych zápasoch mladíci býkov utýrali k smrti. Všetko je zachytené aj na videu, ktoré obletelo celý svet.

 

Distinct Today on Twitter

Young bulls tortured to death by children at Spanish arena – before animals‘ ears are hacked off https://t.co/QSIVTvp3AL

 

Ľudí, ktorí sú práve proti týmto zápasom, video maximálne pobúrilo a znechutilo. Mladí matadori z videa nemali ešte ani 18 rokov a býkom spôsobili veľké utrpenie. K videu sa vyjadrili aj aktivisti zo skupín Animal Guardians a La Tortura Es No Cultura, ktorí správanie chlapcov z videa hneď odsúdili:

„Úplne presne nevieme povedať, koľko rokov mohli študenti mať. Niektorí mali určite aj pod 18. Zvieratá môžu ľudia totižto zabíjať už od 14 rokov. A samozrejme, potom sú tu ešte diváci rôznych vekových kategórií a ľudia, ktorí sú oblečení v typickom tradičnom oblečení a berú odrezané uši.“ Portál MailOnline taktiež oboznámili s tým, že tieto zápasy sa dejú každoročne v španielskom meste Córdoba ako vzdanie úcty ženám, ktoré v tomto meste žijú.

 

Animal Guardians and LTNEC reveal calf-fighting extreme violence //Becerrada de extrema violencia

(En español abajo) In this video made by La Tortura No Es Cultura and sponsored by Animal Guardians, less than 2-year-old bulls are tortured for fun in front of minors in Cordoba, Spain. Some calves have their ears cut while still alive and the amputated organs are given to the chidren as a trophee.

 

„Každý rok robia tieto boje a hovoria, že to robia ako poctu ženám z tohto mesta. Len veľmi málo ľudí sa však na týchto zápasoch zúčastní. Väčšinou je to tak 2000 ľudí v aréne, ktorá má kapacitu pre 17-tisíc. Taktiež podporujú študentov, ktorí sa o zápasoch učia v škole v Andalúzií,“ prezradila aktivistka Marta Esteban zo skupiny Animal Guardians.

 

Video taktiež obsahuje zábery, kde sú býkove uši a chvost odrezané a podávané deťom. „Uši alebo chvost zvierat sú ponúkané matadorom, ak ich vystúpenie bolo dobré. Ako vidíte na videu, jedno zo zvierat je stále nažive, keď mu ucho odrezali a druhé sa takisto stále hýbalo,“ vysvetľuje tradíciu a dianie vo videu Marta Esteban.

 

Zdroj: youtube.com

 

Aktivisti, ktorí sú proti býčím zápasom teraz nabádajú ženy aby sa vzopreli tejto tradícii a vo svojom mene rozosielali žiadosti aby sa tieto zápasy naďalej nekonali, keďže ony o takúto poctu nestoja. Tomuto majú napomôcť aj sociálne siete, kde ženy môžu používať hashtag #NoQuieroTuHomenaje, čo v preklade zo španielčiny znamená nechcem Vašu poctu, a tak vyjadriť nesúhlas s pokračovaním býčích zápasov.