Podnikateľovi nepomohlo ani drahé auto. Pri svojej rýchlej jazde zabil 2 ľudí

Počas nebezpečne rýchlej jazdy známy miestny ppodnikateľ, ktorý sa opitý viezol na svojom Porsche Cayenne nabúral do protiidúcej Škody Octavia. Nehoda sa stala minulý piatok a jej dôsledky sú tragické. Pri nehode zomreli dvaja muži a jedna žena bola s vážnymi zraneniami prevezená do nemocnice.

 

Nehoda sa odohrala na Gemerskej ceste v Lučenci, kde opitý 64-ročný Ján M. svojou bezohľadnou jazdou prešiel do protismeru, kde narazil do Škody Octavia, ktorá šla v plnej rýchlosti. V Škode sedeli traja ľudia, z toho dvaja z nich zomreli ihned‘ na mieste. Šofér Tibor († 37) a jeho “svokor” Vojtech († 61) podľahli vážnym zraneniam. Tiborova priateľka Martina (36) vážnu nehodu prežila, no skončila s vážnymi zraneniami v nemocnici.

Majiteľ drahého auta a vinník nehody je v Lučenci známy človek. Je spájaný s podsvetím a okrem toho sa súťažne venuje powerliftingu, v ktorom v roku 2015 získal medailu. Okrem neho v aute sedel aj 37 ročný spolujazdec. Najprv nebolo jasné, kto šoféroval, no bolo dokázané, že to bol práve známy podnikateľ z Lučenca.

 

Obaja muži sa krátko po nehode zažali biť. Po vykonaní dychovej skúšky bolo dokázané, že obaja boli pod vplyvom alkoholu. Okrem vážnej nehody počas krátkej jazdy pod vplyvom alkoholu spôsobili aj škodu na majetku. Pri jazde nabrali vozidlom jednej dodávke spätné zrkadlo, bez zastavenia v jazde pokračovali.

Vyšetrovanie ukázalo, že vodičom drahého auta bol Ján, ktorý mal v krvi po dychovej skúške až 2,5 promile. Za svoj čin môže byť obvinený z trestného činu usmrtenia a môže skončiť za mrežami na 7 až 12 rokov.

 

 

 

Zdroj: hitky.sk / novinky.sk /

│ Foto: Facebook/Polícia SR – Banskobystrický kraj, Prezídium Hasičského a záchranného zboru