Pomôžte 12 ročnej Vaneske, ktorej zlyhávajú obličky. Na dialýzu musí chodiť 3 krát do týždňa

Malá, šikovná a veľmi učenlivá 12 ročná Vaneska potrebuje pomoc. Vaneska trpí veľmi vážnym zlyhávaním obličiek. Táto porucha jej bola diagnostikovaná vo februári 2018. Od tej doby je pod neustálym dozorom lekárov v nemocnici.

Malá Vaneska Adamcová (12) pochádza zo Župkova, neďaleko Žarnovice.

Jedného dňa dostala bežnú virózu, no tá jej zmenila život.

Po viróze jej prišlo zle na hodine telesnej výchovy. Po tom, čo ju jej mamka Marta (47) zobrala na pohotovosť, obe si vypočuli zdrvujúcu správu. Vysoké hodnoty prinútili lekárov k tomu, aby ju poslali do nemocnice do Levíc a následne skončila v Bratislave.

Len 12 ročnej Vaneske zlyhávajú obličky tak rýchlo, že po klesnutí hemoglobíu, musí podstupovať dialýzy niekoľkokrát do týždňa a to každý pondelok, stredu a v piatok. Niektorým pacientom zlyhávajú obličky pomaly a trvá to niekoľko rokov, no v prípade tohoto dievčaťa to ide neskutočnou rýchlosťou, ako informoval portál pluska.

Vtedy musíme vstávať o štvrtej ráno, chodí pre nás sanitka a v nemocnici potom ležím štyri hodiny. Je to veľmi ťažké, ale už som si zvykla. Potrebujem akútne darcu obličky, ktorý má krvnú skupinu nula. Verím, že sa nájde taký človek, ktorý mi pomôže.

Vaneska si na svoje zdravie musí dávať  veľký pozor. Nesmie prijímať veľa tekutín a musí si počítať každý gram jedla so zvýšeným obsahom vody. Vaneska má v škole výborné známky aj napriek tomu, že v nemocnici trávi veľmi veľa času. Aj ked’ to nemá v živote jednoduché, v škole sa jej darí a učitelia sú z nej nadšení.

Momentálne Vaneska potrebuje vašu pomoc v podobe obličky od človeka s krvnou skupinou 0. Ak ste vhodný darca a svoju obličku chcete darovať, neváhajte a napíšte mail na adresu [email protected]

 

 

Vaneska čaká na svojho darcu obličky

zdroj: hitky.sk  Foto: Facebok/Vaneska A., Marta A. / pluska.sk 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Pomôžte 12 ročnej Vaneske, ktorej zlyhávajú obličky. Na dialýzu musí chodiť 3 krát do týždňa”