Prečo by ste mali vždy pred spánkom konzumovať med? Má prekvapivý vplyv na vaše zdravie

Sladké na noc je škodlivé a biely cukor je najlepšie vôbec nepoužívať, no med je výnimkou. Ako liek má v malých dávkach liečivý účinok na ľudský organizmus.

Med sa tiež nazýva jedlé tekuté zlato, elixír zdravia. V kombinácii s rôznymi produktmi v rozličných častiach dňa má pozitívny vplyv na naše telo. Povieme vám o výhodách konzumácie medu na noc.

  1. Pomáha zaspať

Med volajú aj prírodné sedatívum. Podporuje produkciu melatonínu, hormónu, ktorý je zodpovedný za zdravý spánok, obnovu buniek a obnovu nervového systému. Lyžička medu krátko pred spánkom je zárukou dobrého odpočinku. Zvlášť, ak ho pijete s harmančekovým čajom.

Pre tých, ktorých telo dobre reaguje na laktózu, bude prospešné aj mlieko s medom. Najlepšie teplé až horúce. Tento nápoj sa popasuje aj so znížením stresu.

  1. Spaľuje tuk

Noc je časom, kedy sa spúšťajú mechanizmy na zlepšené spaľovanie tukov. Účinok spaľovania tuku je založený na zrýchlenom metabolizme. V procese spaľovania extra kalórií zohráva najaktívnejšiu úlohu hormón orexín. A medzi všetkými potravinami je prírodný med najbohatším zdrojom orexínu.

  1. Lieči pečeň

Regenerácia pečeňových buniek je taktiež aktívnejšia najmä v noci. Med v kombinácii s tekvicovou šťavou vypitou pred spánkom, pomáha pečeni odstrániť z tela škodlivé toxíny.

  1. Posilňuje imunitný systém

Nasledujúci recept by sa mal používať počas prechladnutia a na prevenciu vírusových a bakteriálnych ochorení. Cesnak ošúpeme, nakrájame na malé kúsky a zalejeme medom. Dajte si lyžičku tejto zmesi pred tým, ako sa vyberiete spať. Med v kombinácii s cesnakom má silný imunostimulačný účinok.

  1. Naplní vás energiou

Často sa ráno zobúdzate bez sily, s ťažkou hlavou a zlou náladou? Hoci ste sa práve zobudili, vaša energia je na bode mrazu. Tento problém vám pomôže vyriešiť voda s medom. Vďaka nej sa ráno budete cítiť veselšie a plní energie.

 

Ako bonus ponúkame aj recept na ranný nápoj. Pripravte si liter prevarenej vody izbovej teploty, pridajte do nej jeden natenko nakrájaný citrón a nastrúhanú citrónovú kôru, trochu strúhaného zázvoru a lyžicu medu. Ráno vypite 125 ml nápoja a zvyšok počas celého dňa. Považujte to za zdravú náhradu energetického nápoja. Taktiež je to prvá pomoc pre ľudí trpiacich vegetatívnou dystóniou.