Príbeh týranej ženy Dany a jej 7 detí Vás chytí za srdce. Na deň musia vyžiť z 5 eur

Pani Dana to vo svojom živote nemala ľahké. Dana pochádza z rómskej osady, rovnako ako aj jej partner. Čo však o ňom nevedela bolo to, že sa z neho stane tyran. Ako sa hovorí, zdanie klame, a tak sa aj Dana sklamala vo svojom partnerovi, ktorý ju týral a znásilňoval. Dana nikdy nepociťovala podporu a opätovanú lásku z jeho strany, no porodila mu až 7 detí (niektoré sú výsledkom znásilnení). Avšak kvôli neustálemu týraniu a bitkám potratila až 4-krát.

Foto: TV Markíza

Ako starostlivá matka vstávala o piatej ráno aby sa postarala o svoje deti pred odchodom do školy či škôlky. Deti umývala v potoku aby sa im rovesníci neposmievali a nešikanovali ich kvôli zápachu. Kým boli deti v škôlke/škole, vzorne sa starala o domácnosť – varila, upratovala – no vedela, že to takto ďalej nepôjde.

Rodina je aj napriek ich životnému príbehu veľmi skromná

Preto sa rozhodla so siedmimi deťmi od partnera-tyrana utiecť. Jediným riešením pre pani Danu a jej sedem detí bol útulok pre týrané ženy. Podľa slov pani Dany, do útulku bola jej rodina prijatá s obavami, ktoré veľmi rýchlo pominuli.

Foto: TV Markíza

Riaditeľka útulku, pani Chovancová priznáva, že sa pani Dana o deti stará vzorne a na všetko si vystačí sama, „takúto rodinu som naozaj ešte nestretla, “ dodala. Okrem neustáleho týrania zo strany jej partnera bol pre pani Danu hlavným problémom plat, keďže musí ona a jej sedem detí vyžiť z piatich eur na deň.

Napriek týmto problémom, sú deti pani Dany veľmi skromné. „Tieto deti prišli za mnou a povedali mi, či by hračky nemohli venovať. A ja som nechápala, že komu? A oni mi povedali, že deťom, ktoré sa nemajú tak dobre ako my,“ hovorí pani Chovancová.

Foto: TV Markíza

Na druhej strane pre pani Danu bol najväčším darom krst jej siedmich detí. Pani Dana chce pre svoje deti len to najlepšie a aj keď zažila v jej živote len zlé veci je veľmi dobrá žena a vzorná matka, ktorá vedie svoje deti dobrou cestou. Celej rodine prajeme šťastný život bez ďalšieho trápenia a veľa síl pani Dane, ktorá si zaslúži úctu po tom čo bola týraná a nebála sa urobiť razantný krok, ktorý zmenil jej život k lepšiemu.

Foto: TV Markíza