Rozboril skončil s reláciou V siedmom nebi na súde. Prekročil hranice dôstojnosti

Súdny prípad, ktorý bol začatý ešte v roku 2016 konečne priniesol výsledky. Vilo Rozoril s reláciou V siedmom nebi musí zaplatiť vysokú pokutu. Televízia JOJ súdny spor nevyhrala.

Prípad, ktorý je súde sa týka odvysielanej reportáže, ktorá bola Radou pre vysielanie a retransmisiu uznaná za problémovu. 13. apríla 2016 bol prípad odvysielaný v televízií JOJ. Podľa informácií na  portále Stratégie, televízií hrozilo, že bude musieť zaplatiť pokutu 15 000 eur. Reportáž bola o Saške a jej traumatických zážitkoch zo skorého detstva. Rozboril navštívil týrané dievča doma, kde žila s jej biologickou matkou a kde žil aj jej otčim. Obaja ju tam roky skrývali.

V dome žili okrem Sašky aj iné deti.

Rada pre pre vysielanie a retransmisiu uznala repotráž ako nevhodnú a na základe výsledku súdu je uznaná ako zásah do ľudskej dôstojnosti a prípad tak mal trestnoprávnu dohru. Relácií V siedmom nebi bola v čase odhalenia priestupku pridelená pokuta vo výške neuveriteľných 165 969 €. Dnes je stanovená pokuta vo výške spomínaných 15 000 €. Aj napriek tomu, že sa JOJ-ka plateniu pokuty snažila zabrániť, nepodarilo sa jej to a pokutu bude musieť zaplatiť.

zdroj: etrend.skhnonline.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Rozboril skončil s reláciou V siedmom nebi na súde. Prekročil hranice dôstojnosti”