Rozboril skončil s reláciou V siedmom nebi na súde. Prekročil hranice dôstojnosti

Súdny prípad, ktorý bol začatý ešte v roku 2016 konečne priniesol výsledky. Vilo Rozoril s reláciou V siedmom nebi musí zaplatiť vysokú pokutu. Televízia JOJ súdny spor nevyhrala.

Prípad, ktorý je súde sa týka odvysielanej reportáže, ktorá bola Radou pre vysielanie a retransmisiu uznaná za problémovu. 13. apríla 2016 bol prípad odvysielaný v televízií JOJ. Podľa informácií na  portále Stratégie, televízií hrozilo, že bude musieť zaplatiť pokutu 15 000 eur. Reportáž bola o Saške a jej traumatických zážitkoch zo skorého detstva. Rozboril navštívil týrané dievča doma, kde žila s jej biologickou matkou a kde žil aj jej otčim. Obaja ju tam roky skrývali.

V dome žili okrem Sašky aj iné deti.

Rada pre pre vysielanie a retransmisiu uznala repotráž ako nevhodnú a na základe výsledku súdu je uznaná ako zásah do ľudskej dôstojnosti a prípad tak mal trestnoprávnu dohru. Relácií V siedmom nebi bola v čase odhalenia priestupku pridelená pokuta vo výške neuveriteľných 165 969 €. Dnes je stanovená pokuta vo výške spomínaných 15 000 €. Aj napriek tomu, že sa JOJ-ka plateniu pokuty snažila zabrániť, nepodarilo sa jej to a pokutu bude musieť zaplatiť.

Pozývam sledovať prvé Siedme nebo v tejto sezóne, začíname už o chvíľu ❤️

1,624 Likes, 34 Comments – Vilo Rozboril (@vilorozboril) on Instagram: „Pozývam sledovať prvé Siedme nebo v tejto sezóne, začíname už o chvíľu ❤️“

zdroj: etrend.skhnonline.sk