„Slobodné ženy bez detí – najzdravšie a najšťastnejšie osoby na Zemi.“

Profesor behaviorálnej psychológie Paul Dolan povedal, že ženy, ktoré sa nikdy nevydali a nerodili deti, sú v priemere šťastnejšie a žijú dlhšie ako ich rovesnícky „zaťažené“ rodinou.

Vo svojej knihe „Happy Ever After“, Dolan poskytol údaje z amerického prieskumu, v ktorom porovnal úroveň potešenia a utrpenia medzi slobodnými, zosobašenými, rozvedenými a ovdovenými ľuďmi.

Štúdia ukázala, že za najšťastnejších sa považujú ľudia, ktorí sú v manželstve, no len v prípade, že ich partner bol prítomný počas prieskumu. V opačnom prípade vedú ľudia, ktorí nikdy nemali rodinu.

„Zosobášení ľudia sú šťastnejší ako iné podskupiny obyvateľstva, no len vtedy ak je ich partner v miestnosti a dostanú otázku, ako veľmi sú šťastní.“

V prípade, že na otázku odpovedajú bez prítomnosti ich partnera, sťažujú sa na množstvo problémov, ktoré vo vzťahu vznikajú,“ povedal Dolan.

Make Up Women GIF by SBS6

Navyše, pre mužov má rodinný život svoje výhody: stávajú sa zodpovednejšími, menej riskujú a viac zarábajú. U žien je situácia opačná.

„Môžem to povedať takto: ak ste muž, potom by ste sa mali oženiť. Ak ste žena, neunáhlite sa.

Najzdravšie a najšťastnejšie podskupiny obyvateľstva sú ženy, ktoré nikdy neboli zosobášené a nemali deti,“ hovorí Dolan.

Paul Dolan pripúšťa, že všetci ľudia sú iní a vedci doposiaľ nenašli prepojenie medzi manželstvom, materstvom a úrovňou šťastia.

Happy Britney Spears GIF

Osamelí ľudia si však častejšie uchovávajú tie sociálne väzby, ktoré ich uspokojujú a sú zbavení potreby vstúpiť do nanútených vzťahov, napríklad s príbuznými alebo priateľmi manžela.

Častejšie sa z nich stávajú dobrovoľníci a zúčastňujú sa na spoločenských podujatiach. Ľudia vo dvojiciach, bez ohľadu na to, či majú deti alebo nie, sa spravidla izolujú od spoločnosti.

Výskumný pracovník však bol nútený urobiť jednu výhradu:

„Napriek tomu, že ženy sú šťastnejšie bez detí, nakoniec môžu byť ešte nešťastnejšie ako ženy s deťmi, pretože nie je ľahké zbaviť sa nálepky, ktorá je pomyselne nalepená na bezdetných a slobodných ženách.

Predstavte si osamelú 40-ročnú ženu bez detí. Mnohí by si pravdepodobne pomysleli: „Čo je komu do toho!“ a povedal by jej: „Možno sa jedného dňa stretneš s tým pravým a všetko sa zmení.“

Nie, možno sa stretne s nevhodným mužom a potom sa všetko zmení. Možno sa stretne s mužom, ktorý ju urobí nešťastnou, ochorie a zomrie skôr, ako by mala.“

Súhlasíte s názorom odborníkov?

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “„Slobodné ženy bez detí – najzdravšie a najšťastnejšie osoby na Zemi.“”