Slovenská sporiteľňa podporí podujatia gejov a lesbičiek. Reaguje na stopku dotácií od ministerstva kultúry

Slovenská sporiteľňa, jednotka na slovenskom trhu, sa tentokrát zapojila do projektu podpory komunity LGBTI. Ich podpora je cielená ako reakcia na stopku od minsterstva kultúry, ktorou ministerstvo pozastavilo všetky finančné prostredky pre projekty tejto komunity. Ľubica Laššáková, ministerka kultúry, sama toto rozhodnutie vysvetlila.

Množstvu ľudí sa toto jej rozhodnutie nepáčilo a tak bojovali za odvolanie ministerky petíciou. Práve kvôlu pozastaveniu financovania od štátu boli organizácie ako Iniciatíva Inakosť, Dúhový Pride Bratislava a divadlo Nomantinels prinutené, peniaze pýtať od občanov Slovenska a ich podporovateľov. Jedným z ich sympatizantov sa stala aj Slovenská sporiteľňa, ktorá tieto organizácie podporila sumou 3 000 eur. Banka okrem darovaných peňazí vytvorila projekt Za farebnú kultúru, v ktorom sa každé jedno darované euro môže dvojnásobiť a tak tieto organizácie od nej môžu dostať až 6 000 eur.

Ak sa tieto projekty a samotná komunita páči aj vám, môžete ich finančne podporiť na tejto stránke kampane. Vyberiete si projekt, ktorý sa vám páči, spôsob platby a sumu. Ak darujete 5 eur, táto suma sa projektom Slovenskej sporiteľne zdvojnásobí a tak komunita dostane 10 eur.

Organizácie tvrdia: „Žiaľ, v aktuálnom roku sa nám napriek kladným odporúčaniam odbornej komisie nepodarilo získať dotácie v rámci programu na podporu znevýhodnených skupín, a preto sme oveľa viac ako inokedy odkázaní na podporu verejnosti.“

 

zdroj:refresher.sk