Slovensko má svoju prvú rómsku televíziu

Pri príležitosti medzinárodného dňa rómov sa na Slovensku udiala prelomová vec. Prvá slovenská rómska televízia začala vysielať presne 8. apríla 2019.

Televízia začala vysielať pod vedením Slov Media Group s.r.o.. Mala by vysielať klasické programy určené pre túto národnostnú menšinu a taktiež aj doplnkové vysielanie. Publicistika by mala tvoriť väčšinu vysielacieho času, no okrem toho pôjde aj o spravodajstvo.

Boris Rizman, majiteľ televízie povedal: „Dnes je 8. apríl 2019, Medzinárodný deň Rómov, a dnes začne vysielať prvá satelitná rómska televízia ROMANA. Som rád, že našej agentúre Slov Media Group sa podarilo získať televíznu licenciu, nájsť prostriedky na techniku a hlavne obklopiť sa ľuďmi, ktorí chcú ROMANE pomôcť. Aj touto cestou im všetkým srdečne ďakujem. V tento krásny deň chcem popriať televízii ROMANA veľa kvalitného programu, ostrý obraz, dobrý zvuk a veľa spokojných divákov.

Tv Romana – V Martine oslavovali svoj sviatok aj rómske deti

MARTIN – V centre Turca sa konali rôzne podujatia pre deti od piatka až do nedele. Evanjelická Spojená škola, Klub rodičov, cirkevný zbor a biblická škola v spolupráci s projektom Black and White usporiadali v areáli Evanjelickej spojenej školy už 9. Ročník Medzinárodného dňa detí.

Tv Romana – Rómska televízia added a… – Tv Romana – Rómska televízia

Tv Romana – Rómska televízia added a cover video.

photo: michaelbiachphoto / klocher.sk