Toto je 11 ideálnych krajín pre ženy, ktoré sa rozhodnú cestovať osamote

Sólo cestovanie má svoje výhody a nevýhody. Výhodou je schopnosť robiť všetko podľa vlastného plánu a mínusom sú potiaže s komunikáciou a bezpečnostné problémy. Cestovanie osamote však aj napriek tomu získava na popularite a tajomstvo jeho úspechu spočíva vo výbere správnej krajiny.

Britská cestovná agentúra Ampersand zostavila zoznam 11 najlepších krajín (vzostupne), do ktorých môžu ženy bezpečne cestovať aj úplne samé.

 1. Mexiko

Mexiko sa môže pochváliť  rôznorodosťou v kultúre, krajine a dokonca aj v ročných obdobiach. Vďaka tomu dokáže uspokojiť všetky typy cestovateľov – od dobrodružných, ktorí túžia  blúdiť a objavovať skryté miesta, až po takých, ktorí chcú len pár týždňov ležať na pláži. Žiarivé farby, fantastické jedlo a karibské pobrežie je tiež ideálnym miestom pre ľudí obľubujúcich instagram, ktorí túto krajinu spomenuli viac ako 45 451 910-krát.

 1. Nový Zéland

Nový Zéland je hlavným mestom sveta dobrodružstva, takže nie je žiadnym prekvapením, že krajina je považovaná za jednu z najlepších destinácií pre osamotených cestovateľov, ktorí hľadajú vzrušenie. Chcete sa prechádzať po sopke? Choďte na Biely ostrov. Ste dosť bláznivá na to skočiť si s padákom a jazdiť na motorovom člne v ten istý deň? Môžete to urobiť na Južnom ostrove.

Krajina má tiež dlhoročné skúsenosti, pokiaľ ide o práva žien, a to aj vďaka žene premiérke Jacinde Ardernovej.

 1. Thajsko

Thajsko sa umiestnilo na prvom mieste čo sa dobrodružstiev a pekných scenérií týka, najmä vďaka svojim plávajúcim trhom, neprekonateľným plážam a národným parkom Khao Sok a Khao Yai. Okrem toho, celá krajina je pripravená pre mladých cestovateľov, ktorí cestujú na svoje prvé veľké výlety.

V Bangkoku si môžete kúpiť najlepšie pouličné jedlo vo svojom živote len za 1 dolár za tanier alebo si v Sa Pa prenajať motorku za 10 dolárov na celý deň a zažiť pravý adrenalín, keď sa budete premiestňovať cez ryžové polia, no zároveň bude vaša bezpečnosť v najlepšom poriadku.

 1. Nemecko

Pomocou vysoko efektívnej železničnej siete môžete ľahko prechádzať medzi centrálnymi a menšími mestami. Až natoľko, že by ste mohli mať v ten istý deň raňajky v Mníchove a večeru v Berlíne.)

Existuje mnoho celoročných podujatí, ktoré vás môžu zaujať a dať vám príležitosť stretnúť sa s novými ľuďmi, napr. letné hudobné festivaly pod holým nebom alebo známe vianočné trhy počas chladnejších mesiacoch. Dôležité je najmä to, že Nemecko je neuveriteľne bezpečné a ak sa stratíte, nebojte sa, pretože väčšina Nemcov sa vie dohovoriť základnou angličtinou.

 1. Švajčiarsko

Švajčiarsko sa umiestnilo na 11. priečke vďaka svojej bohatej krajine a celoročnému dobrodružnému priemyslu – lyžovanie, turistika, horolezectvo. Ide o krajinu, ktorá je taktiež neuveriteľne bezpečná pre ženy, ktoré chcú preskúmať krajinu osamote. A posledný argument ich víno môže pokojne konkurovať tým francúzskym či talianskym.

 1. Filipíny

Návštevu  7 641 filipínskych ostrovoch si vyžiada viac ako jeden život, ale aj tak…bohatá španielska kuchyňa, pohostinní, plynule anglicky hovoriaci miestni obyvatelia; krajiny, ktoré siahajú od sviežich terasovitých ryžových polí v Ifugao až po nádherné pláže na ostrove Palawan. Oficiálnym heslom krajiny je: „Na Filipínach je veselšie,“ a je to skutočne tak.

 1. Portugalsko

Najlepšie pláže na pobreží Atlantického oceánu, úžasná architektúra, starobylé hrady, exotická kuchyňa a nezabudnuteľné víno – môžete sa do toho ponoriť hneď naraz, alebo si ho vychutnať krok po kroku.

 1. Austrália

Austrálčania sú preslávení svojou dobrou náladou a je takmer nemožné, aby ste sa pri pohybe medzi mestami a pobrežiami nepoznali s niekoľkými miestnymi obyvateľmi. Zaujímavá je aj austrálska fauna: žijú tu jedinečné živočíšne druhy, napríklad klokany a vtákopysky.

 1. Taliansko

Táto kultúra je tak zameraná na pohostinnosť, že je takmer nemožné zažiť deň bez rozprávania vtipov s ľuďmi, ktorých vôbec nepoznáte. Ak teda naozaj milujete cestovanie osamote, toto bude pre vás pravdepodobne tvrdý oriešok.

 1. Španielsko

Existuje mnoho dôvodov na návštevu tejto krajiny: viac ako 1000 km dlhé pobrežie Stredozemného mora, nekonečné porcie paelly, neuveriteľná architektúra a nuž, celé mesto Barcelona. Skôr ako o 21:00 tam na večeru určite nechoďte.

 1. Japonsko

Ak hľadáte turistické chodníčky, pamiatky UNESCO alebo najlepšie jedlo, ktoré ste kedy ochutnali, Japonsko vám dá všetko, a preto je voľbou č.1 pre každého človeka, ktorý cestuje osamote.

Samozrejme, jazyková bariéra sa môže zdať neprekonateľná, keď sa prvýkrát dostanete z lietadla, ale je pomerne jednoduché prechádzať rozsiahlym (a mimoriadne efektívnym) systémom verejnej dopravy v tejto krajine. Okrem toho, nízka kriminalita vám zabezpečí pokojný výlet plný nezabudnuteľných spomienok.

Boli by ste schopní cestovať na vlastnú päsť?

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Toto je 11 ideálnych krajín pre ženy, ktoré sa rozhodnú cestovať osamote”