Už v roku 2040 jesť mäso nebudeme. Vystriedajú ho náhrady

Podľa najnovších správ zverejnených globálnou poradenskou společnosťou AT Kearney, bude 60% všetkých konzumovateľných výrobkov z mäsa pochádzať z rastlín, alebo z umelo vyrobeného mäsa.

Výskumníci predpokladajú, že o pár rokov sa bude väčšina populácie stravovať vegánsky a tí, ktorí s tým nebudú súhlasiť, budú musieť tieto produkty jesť tiež, pretože väčšina z výrobkov nebude z pravého mäsa. Podľa nich je tento celý priemysel len zlom, ktoré by malo skončiť.

Organizácia Food and Agriculture Organization of the United Nations uvádza, že na celom svete je približne 1 miliarda prasiat, 20 miliard hydiny a 1,9 miliardy oviec a kôz. Podľa organizácie väčšinu plodín vypestovaných na poliach skonzumujú práve oni a nie človek. Ten sa na konzumácií plodín podieľa len z 37%.

Navid on Twitter

Beyond Meat $BYND stock soars after first quarterly report since IPO https://t.co/2vF65PLl9v

Výhodou rastlinných náhrad je aj zlepšovanie životného prostredia, pretože výroba mäsa je kvôli vytváraniu oxidu uhličitého naozaj škodlivá. Okrem ekologických výhod sa na to celé dá pozerať aj z finančnej stránky. Živočíšny priemysel je naozaj výnosný. Ročne sa v ňom obráti viac ako jedna miliarda eur.

Společnosť AT Kearney zverejnila správu, ktorá hovorí, že v roku 2040 bude živočíšna strava obsahovať 35% umelo vypestovaného mäsa a len 25% bude tvoriť skutočné mäso. 

 

zdroj: refresher.sk