V Rusku ukradli 56 tonový most a nikto si nič nevšimol. Jeho suma ale nie je tak vysoká, ako by sa zdalo

Rusko je krajinou tisícich prekvapení. Mnohokrát sa táto veta potvrdila pretože veci, ktoré sa deju v Rusku, by sa inde na svete určite nestali. Jednou z takýchto vecí je aj prípad z polárneho regiónu Murmansk, kde na konci mája tohoto roku zmizol ťažký, 56 ton vážiaci most. Most zmizol z oblasti vzdialenej 70 kilometrov od hlavného mesta Murmansk.

Aj ked’sa tento most v týchto rokoch aktívne nevyužíval, stále mohol byť potrebný. Most bol v minulosti využívaný najmä ako stará železničná trať. Most pred pár rokmi slúžil ako cesta, po ktorej sa prevážali vzácne kovy, z továrne v okolí. Továreň sa však zatvorila a železničná trať sa preto taktiež nevyužva. Most sa oficiálne nevyužíva už od roku 2007.

Most mal celkovú hmosnosť 56 ton a na dĺžku meral 23 metrov. Podľa všetkého bol most ukradnutý tak, že ho páchatelia rozrezali. Most tak spadol do rieky a oni si ho mohli odniesť po kusoch preč. Krádeže železných materiálov je v Rusku naozaj mnoho a tak môžeme predpokladať hlavný zámer tohoto zmiznutia. Podľa odhadov sa železná konštrukcia dá speňažiť sumou vo výške 9-tisíc dolárov.

 

foto: vk.com

zdroj: arlamov.ru