V Rusku ukradli 56 tonový most a nikto si nič nevšimol. Jeho suma ale nie je tak vysoká, ako by sa zdalo

Rusko je krajinou tisícich prekvapení. Mnohokrát sa táto veta potvrdila pretože veci, ktoré sa deju v Rusku, by sa inde na svete určite nestali. Jednou z takýchto vecí je aj prípad z polárneho regiónu Murmansk, kde na konci mája tohoto roku zmizol ťažký, 56 ton vážiaci most. Most zmizol z oblasti vzdialenej 70 kilometrov od hlavného mesta Murmansk.

Aj ked’sa tento most v týchto rokoch aktívne nevyužíval, stále mohol byť potrebný. Most bol v minulosti využívaný najmä ako stará železničná trať. Most pred pár rokmi slúžil ako cesta, po ktorej sa prevážali vzácne kovy, z továrne v okolí. Továreň sa však zatvorila a železničná trať sa preto taktiež nevyužva. Most sa oficiálne nevyužíva už od roku 2007.

Most mal celkovú hmosnosť 56 ton a na dĺžku meral 23 metrov. Podľa všetkého bol most ukradnutý tak, že ho páchatelia rozrezali. Most tak spadol do rieky a oni si ho mohli odniesť po kusoch preč. Krádeže železných materiálov je v Rusku naozaj mnoho a tak môžeme predpokladať hlavný zámer tohoto zmiznutia. Podľa odhadov sa železná konštrukcia dá speňažiť sumou vo výške 9-tisíc dolárov.

 

foto: vk.com

zdroj: arlamov.ru

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “V Rusku ukradli 56 tonový most a nikto si nič nevšimol. Jeho suma ale nie je tak vysoká, ako by sa zdalo”