Voda nestačí: Jednoduchý trik, ako zbaviť ovocie a zeleninu chémie bez väčších ťažkostí

Ovocie a zelenina sú odjakživa synonymom pre vitamíny a zdravú výživu. Ale je to tak aj dnes? Pestovatelia používajú chemické postreky častejšie ako plodiny zavlažujú, a aby toho nebolo málo aj po ich obratí, sa preventívne postrekujú, aby vôbec prežili cestu na miesto kde sa budú predávať.

zdroj: mrhealthylife.com /http://www.med-health.net/

Ako teda zabezpečiť, že vaše ovocie a zelenina nebudú obsahovať pesticídy? Je to celkom jednoduché a postačí Vám na to ocot, ktorý má určite každý z vás doma. Pripravíme si nádobu a kúpeľ v pomere 1 diel octu a 9 dielov vody a ovocie alebo zeleninu v nej umyjeme prípadne chvíľku necháme postáť.

Podľa Dr. Gayle Poviesa Allemana takýto kúpeľ určite zbaví vaše plodiny pesticídov a baktérií. Použiť sa však dá len na ovocie s nepórovitou štruktúrou slupky(jablká, pomaranče, tekvica atď), aby to neovplyvnilo chuť samotného ovocia resp. zeleniny.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Voda nestačí: Jednoduchý trik, ako zbaviť ovocie a zeleninu chémie bez väčších ťažkostí”