Vodič košickej MHD miláčikom internetu. Jeho činy by mali ísť príkladom aj ostatným

Každí z nás už určite raz zažil, že pri behu na autobus Vám vodič zatvorí dvere priamo pred nosom alebo sa správa veľmi neochotne či jazdí na hranici so zákonom.

V dnešnom uponáhľanom svete je to celkom bežné. Ľudia už k sebe nie sú taký milý, zhovievavý a veľa vecí sa prehliada. Ako sa hovorí, česť výnimkám, a práve košický vodič MHD je tou výnimkou.

Po jednej jazde autobusom sa užívateľ facebooku chcel verejne poďakovať a pochváliť vodičovu jazdu a ohľaduplnosť. K fotke pridal tento veľavravný popis: „Moja nevydarená fotka proti slnku nič nemení na podstate pochvaly adresovanej vodičovi tohto autobusu.

Jeho pozornosti neušlo, keď si cestujúci pri vystupovaní z autobusu zabudol vedierko s farbou. Vodič vyšiel spoza volantu a cez otvorené dvere ho na to upozornil a počkal, kým sa preň vráti.

A to nebolo všetko. Pred vjazdom na predposlednú zastávku dal prednosť na priechode staršej žene, ktorú počkal aj druhýkrát, aby stihla nastúpiť do toho istého autobusu. Myslím, že nik z cestujúcich mu nezazlieval takéto drobné galantnosti a zdržania.

Na konečnej zastávke až na moje veľké presviedčanie pristal, aby som si ho odfotil kvôli verejnej pochvale. Nech aj táto pochvala bude povzbudením pre vzorných vodičov, ktorí aj napriek oprávnenej kritike verejnosti za nezodpovedné spravovanie DPMK (Dopravného podniku mesta Košice, pozn. red.) si poctivo robia svoju prácu.“

V dnešnej dobe sa takéto správanie len tak nevidí. Ak by sme všetci boli k sebe takýto ohľaduplný a milý svet by bol hneď o niečo krajší bez zbytočnej negativity.

zdroj: facebook.com