Žena sa pristavila, aby sa porozprávala s bezdomovcom a našla lásku svojho života

Sme zvyknutí vnímať spoločnosť určitými „normami“. Ak dobre učíte, môžete získať prestížnu prácu a dosiahnuť stabilitu v zrelšom veku. Ak je človek bezdomovcom, pravdepodobne premárnil svoje úspory, osvojil si zlé návyky a klesol na úroveň, z ktorej si už nevie dostať späť do normálneho života. Sme však oprávnení súdiť tých, ktorí sa ocitli v ťažkej životnej situácii a nevedeli, čo presne sa im v skutočnosti stalo?

Počet žobrákov a bezdomovcov je veľký aj vo vyspelých krajinách. Nie každý z nich je zlý alebo lenivý. Nie každý si vedome vybral cestu najmenšieho odporu. Medzi nimi je množstvo dôstojných ľudí, ktorých zničili rany osudu. A kto vie, čo sa odohráva u človeka, ktorý vo väčšine prípadov vyvoláva u ľudí odpor a ľútosť?

Katy Nicol je hrdinka neobvyklého príbehu, ktorá si doslova našla svoje šťastie na ulici. Mala 38 rokov, bola rozvedená a vychovávala dve deti. Jedného dňa sa zastavila a porozprávala sa s mladým mužom bez domova. Zaujal ju jeho príbeh.

John Haines, 31. V čase, keď sa stretol s Katie, žil rok a pol pod šírym nebom a často bol urážaný a ponižovaný úspešnejšími ľudia. Predtým muž strávil niekoľko rokov vo väzení za to, že zaútočil na milenca svojej priateľky. Napriek absencii práce, bývania či dokonca schopnosti osprchovať sa, chcel zmenu. A Katie sa mu v tom rozhodla pomôcť.

Jonathan living on the streets, alongside a photo of him with Katie

Každý deň strávila nejaký čas prechádzkami so svojou novou známosťou pozdĺž pláže. Čoskoro si začali vymieňať krátke správy, ktorých obsah bol postupne romantickejším. Hovorili úplne o všetkom: o obľúbených jedlách, príbuzných, plánoch do budúcnosti. A len 2 mesiace po tom, čo sa stretli, Katie pozvala svojho priateľa domov, čím mu umožnila prvýkrát sa po dlhom čase osprchovať a pohostila ho teplou večerou.

Žena pomohla Johnovi nadviazať kontakt s rodičmi a nájsť si prácu záhradníka. Čoskoro zmenil svoj život o 180 stupňov a navrhol Kate, aby sa stala jeho priateľkou.

Samozrejme, že nie každý súhlasil s týmto novým románikom. Prekvapením však je, že pár bol od začiatku podporovaný bývalým manželom Katie, čo sa nedalo povedať o ostatných priateľoch. Napriek tomu bola žena presvedčená, že vzťahy na zoznamkách a rôznych mobilných aplikáciách sú oveľa nebezpečnejšie, keďže v nich zo začiatku nie je možnosť komunikovať naživo.

Katie verila, že John by sa mohol zmeniť a preto sa mu rozhodla pomôcť. Jeden a pol roka života na ulici, opakované sklamanie sa v ľuďoch, no nie v žene, ktorá v ňom videla toho, kým v skutočnosti bol. Ich príbeh je neuveriteľne dojemný, však?