7 večerníčkov na ktoré sme sa ako deti veľmi tešili. Zaspomínajme si :)

Bolo tesne po 19,00 a sme my ako najmenší pozerali do televízorov a tešili sa každý večer na rozprávkovú nádielku. 15-minút rozprávok nás vždy vedel potešiť. Dnes sa menšie deti doslova nevedia nabažiť novou rozprávkou a chcú stále viac a viac! Dnešné možnosti ? Niekoľko tisíc programov a youtube rozprávok ktoré priťahujú veľkú pozornosť z celého sveta. My si nostalgicky zaspomíname na tie, ktoré sme mohli pozerať doma v TV. Pohodlne si sadnite, začíname s prvou rozprávkou.

Macko Uško

Legendárny Macko Uško z Poľska pre deti. Nakrúcanie tejto rozprávky začalo v roku 1975 a v slovenskom znení ju nahovoril Michal Dočolomanský. Macko Uško preto, že mal jedno uško nakrivo. Zašil mnohé dobrodružstvá so svojími zvieracími kamarátmi. Psík,prasiatko,zajačik,kohút,mačička bábika a Petrík. Všetko nahovorené jedným hercom. Pamätáte sa na koniec ? Keď Macko Uško povedal ponaučenie z rozprávky a zaspieval si pesničku ktorú si pamätáme dodnes. „Rýchlo do postieľok, veď už mesiac svieti. Rozlúčme sa s mackom, dobrú noc vám, deti.“

Macko Usko – Vyplata

95 Macko Uško – Výplata [1985] Zvieratká sa dnes pobili na dvore. Najhoršie na tom bolo Prasiatko. To všetko kvôli skupinke chuligánov. Nie vždy sa oplatí udrieť najslabšieho.

Maxipes Fik

Seriál od naších bratov čechov a slovákov. Príhody malého dievčatka a jej megapsa ktorého nazvala Fík. Psík ktorý žil v krabici od topánok narástol tak, že musel odísť od svojej normálnej psej búdy. Keď vypil sud piva, jeho rást sa zastavil. Jeho ďalšia vlastnosť bola, že vedel rozprávať.

Maxipes Fík ve škole

Maxipes Fík je český kreslený animovaný večerníček. Seriál pojednává o příhodách přerostlého mluvícího inteligentního bernardýna Fíka a holčičce Áje. Namluvil jej Josef Dvořák, scénář psal Rudolf Čechura, nakreslil Jiří Šalamoun a hudbu složil Petr Skoumal.

Bolek a Lolek

Poľský animovaný seriál, ktorý vznikol v roku 1963. Hlavné postavy rozprávky boli bratia Bolek a Lolek, ktorí stále zažili bláznivé dobrodružstvá. Autor rozprávky bol Wladyslaw Nehrebecki, ktorý sa inšpiroval vďaka svojím dvom synom. Ich podobizeň si nechal zobraziť na svojom náhrobnom kameni. Seriál bol úspešný v osemdesiatich krajinách sveta.

👦🏻👱 Bolek a Lolek na prázdninách 1.díl – Autostopaři (pohádka)

Tentokrát s našimi kamarády Bolkem a Lolkem prožijeme krásné prázdniny. To je čas odpočinku, zábav, her a zajímavých příhod. Připojte se k jejich prvnímu prázdninovému dni, hledání pokladu a mnoha dalších prázdninových zážitků. Prázdniny kamarádů Bolka a Lolka právě začínají…

Maťko a Kubko

Česko-slovenský seriál, ktorý vznikol v roku 1973 a deti si ho veľmi obľúbili. Hlavné postavy boli Maťko a Kubko. Na ich salaši kde boli so psíkom a ovečkami sa stávalo kade-čo. Pôvodne sa ich autrka Marianna Grznárova, zamýšľala nad rozprávkou kde by boli iba zvieratká. No, zmena priniesla tieto postavy a myslíme si, že sa jej to vyplatilo. Rozprávačom príbehu bol Jozef Króner.

Pásli ovce valasi – Kubko a Maťko – Komplet – HD

1 – Ako Kubko s Maťkom búrku naháňali 2 – Ako Kubko a Maťko vatru preskakovali 3 – Ako Kubko a Maťko hrali na fujare 4 – Ako Kubko a Maťko naučili vílu ovečky dojiť 5 – Ako Kubko s Maťkom učili kukučku kukať 6 – Ako sa Kubko a

Puf a Muf

Čierno-biela rozprávka ktorú nakreslil Viktor Kubal pod taktovkou Nataši Tánskej. Je to ďalší úspešný česko-slovenský animovaný seriál kde okrem nezbedných kocúrikov vystupuje aj ľudská postava – majiteľ Paľko.

Puf a Muf doma

No Description

Slimák Maťo a škriatok Klinček

O tom ako slimák Maťo a škriatok Klinček zažívali netradičné dobrodružstvá. Každá rozprávka začínala vetou „Ako slimák Maťo s Klinčekom…“. Vznikol v rokoch 1976 až 1987. Nakreslil ho Jaroslav Cita a určite budete súhlasiť,že sa mu túto rozprávku podarilo pekne nakresliť.

Slimák Maťo a škriatok Klinček – Komplet HD – 01

1. Ako Maťo s Klinčekom učili slávika spievať 2. Ako Maťo s Klinčekom naháňali perinu 3. Ako Maťo s Klinčekom zbierali gaštany 4. Ako Maťo s Klinčekom voňali kamilkami 5. Ako Maťo s Klinčekom zvážali drevo 6. Ako Maťo s Klinčekom bielili havrana 7. Ako Maťo s Klinčekom hľadali húkačku 8.

O Krtkovi

Jedného dňa keď sa Zdeňek Miler, potkol o krtinec začal rozmýšľať nad rozprávkou o krtkovi. Bola veľmi originálna a ani Walta Disneyho nenapadlo oživiť krtka. Vznikla v roku 1957 až do roku 2002. Podľa najnovších správ si vnučka Zdeňka Milera uzavrela zmluvu s čínskou televíziou a rozhodli sa ju oživit a natočiť ďalšie nové dobrodružstvá o krtkovi.

 

Krtko a auticko

Uploaded by Pllatizonka on 2018-10-10.