Bezpečnosť turistov v Tatrách je uprednostňovaná pred prírodou samotnou, tvrdí ministerka Matečná

O popularizáciu káuz týkajúcich sa výrubu lesov v slovenských národných parkoch sa postaralo hnutie My sme les, ktoré podporilo nespočetne veľa ľudí aj v kampani na Facebooku. Bohužial, výrub stromov v Tatranskom národnom parku a v Národnom parku Nízke Tatry neprestal. Najnovšie sa internetom pretriasa kauza výrubu stromov popri turistických chodníkoch v Tatranskom národnom parku rozprestierajúcom sa vo Vysokých Tatrách.

 

Za touto kauzou stojí vyjadrenie ministerky poľnohospodárstva, Gabriely Matečnej. Tá sa podľa informácii hnutia My sme les vyjadrila, že bezpečnosť turistov musí byť v národnom parku prvoradá. Avšak úlohou ministerstva poľnohospodárstva by mala byť ochrana prírody a preto by malá byť prvoradá.

 

Image result for výrub vo vysokych a nizkych tatrach

Zdroj: aktuality.sk

 

Ak má ministerstvo za lubom takúto politiku je to veľmi alarmujúce pre naše lesy. Možno aj takéto zmýšľanie spôsobilo výrub vyše 1100 stromov v Tichej a Kôprovej doline.

 

My sme les

PADNUTÝ NA HLAVU? Ministerka Matečná dnes dala opäť najavo svoj postoj k ochrane prírody. Tentokrát sa vyjadrila k výrubu stromov popri turistických chodníkoch v TANAPe, na ktorý sme tento týždeň…

 

zdroj titulnej foto: Ivan Mahdík