Cena za materstvo: Žena len s jedinou fotografiou ukázala, aké to je, rodiť pomocou umelého oplodnenia

Byť matkou je pre väčšinu žien to najvyššie šťastie, aké môžu vo svojom živote zažiť. Koľko matiek neraz priznalo, že s príchodom dieťaťa do rodiny sa ich život radikálne zmenil k lepšiemu a mali pocit, že predtým ako keby vôbec nežili…

Bohužiaľ, nie každej žene sa podarí otehotnieť, vynosiť dieťa a porodiť ho hneď na prvý krát. Pre mnohé pári to znamená dlhé roky aj desaťročia opätovného skúšania, sklamania, pocitov beznádeje ale aj nekonečného šťastia. Ženy však nezúfajú a robia všetko možné, len aby spoznali skutočné šťastie materstva. Našťastie, medicína sa vyvíja obrovskými krokmi. A hoci pred 50 rokmi len málo ľudí verilo v metódu umelého oplodnenia, dnes sa to považuje za štandard. Koľko stoviek tisíc či dokonca miliónov mamičiek sa vďaka IVF stali najšťastnejšími ženami na svete?

Len nedávno, konkrétne 11. augusta 2018, sa na Facebooku objavila veľmi silná fotografia, ktorá sa podobne ako vírus, začala šíriť po celom internete.

Bez popisu pod fotografiou je možné, že by ste tejto snímke neporozumeli, no vďaka nemu je všetko jasnejšie:

„Toto sa mi stalo prvýkrát! Bol som požiadaný, aby som vytvoril takúto fotografiu. Mal som tú česť vytvoriť niečo úžasné a zvláštne zároveň! Matka dieťaťa ju okomentovala takto: „4 roky. 7 pokusov. 3 potraty a 1 616 injekcií.“

https://www.facebook.com/packerfamilyphotography/photos/a.305216839634017/1168358496653176/?type=3&theater

Podľa CNN sa Patricii O’Neillovej podarilo otehotnieť s pomocou umelého oplodnenia celkovo trikrát, ale všetky tehotenstvá skončili potratom. Všetko kvôli jednej veci – zvýšená zrážanlivosť krvi, ktorá bránila usadzovaniu embryí.

A hľa! Keď sa Patrícia znova pustila do ďalšieho procesu vkladania embrya, usadilo sa, no celé tehotenstvo jej do brucha pichali podporné injekcie heparínu, ktoré riedili krv. Celkovo tu bolo 1616 takýchto injekcií, nič viac a nič menej … Po 9 mesiacoch sa vďaka úsiliu lekárov a trpezlivosti Patricie narodil malý London!

https://www.facebook.com/packerfamilyphotography/photos/a.305216839634017/1186694978152861/?type=3

Ženin príbeh je ďalším príkladom, že by ste sa nikdy nemali vzdať. Každý z nás má svoju vlastnú cestu a nikto nevie, čo nás čaká. Najdôležitejšie je, aby ste sa nepoddávali pocitom zúfalstva a robili ste všetko možné, aby ste si splnili svoje vytúžené sny.

My im teda úprimne prajeme dobré zdravie a veľa šťastných chvíľ, ktoré majú pred sebou. Zaslúžia si to!

 

zdroj:fabiosa.ru

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Cena za materstvo: Žena len s jedinou fotografiou ukázala, aké to je, rodiť pomocou umelého oplodnenia”