Českí turisti sa v Slovenskom raji nebezpečne predbiehali. Najviac ohrozili otca s dieťaťom

Tiesňava Suchá Belá v Sloveskom raji je známa svojimi nebezpečnými chodníkmi a rebríkmi pre turistov. Kvôli ochrane turistov sú vytvorené presne vymedzené spôsoby pohybu a trasy. Práve tie sa dvaja českí turisti rozhodli obísť. Česi sa ponáhľali a tak namiesto trpezlivého čakanie v poradí, sa rozhodli výjsť rebríkom pomocou šplhania po skalách.

Ako si môžete všimnúť na nasledujúcich videách, dvojica sa viackrát skutočne nebezpečne pošmykla. Ak by sa nestihli zachytiť, ich nebezpečné manévre mohli skončiť aj tragicky. Na videu je taktiež veľmi dobre vidno, že výbava turistov nebola vhodná na takéto škarabanie sa po stenách skalách. Športové sandále, alebo obyčajné tenisky predsa nie sú vhodnou obuvou do takéhoto terénu.

Vo videu zverejneného Andreou Beneovoj, vo Facebookovej skupine Turistika na Slovensku, môžete vidieť nebezpečné šplhanie českých turistov rovnako ako momenty, kedy neohrozovali len seba, ale rodičov s deťmi, ktoré šli po bezpečnej, vyznačenej trase.

Andrea napísala: „Dnes Tiesňavou Suchá Belá. Krásna príroda, úžasná trasa. Neviem teda, neabsolvujeme takéto túry a preto otázka. Toto asi nebude nič normálne, či??? Český turisti si teda povedali, že oni v rade čakať nebudú, pchali sa medzi ľudí, ktorí teda niektorí mali čo robiť na rebrikoch. Keď si všimnete druhé video, vopchali sa presne pred otecka, ktorí niesol na chrbte dcérku. A samozrejme.. Vybavení do hôr, športové sandále a tenisky.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Českí turisti sa v Slovenskom raji nebezpečne predbiehali. Najviac ohrozili otca s dieťaťom”