Čo sa stane s telom, ak budete jesť vlašské orechy každý deň? (menej ako 5 nemá zmysel)

Ešte v čase detstva nám babička neraz pripravovala šalát so strúhanou mrkvou, jablkami a vlašskými orechmi. Dnes ich môžeme nájsť takmer v každom pokrme. Z tohto dôvodu vám prezradíme výhody týchto orechov ale aj to, ako by ste ich mali používať.

  1. Orech aktivuje a normalizuje funkcie mozgu. Obsahujú horčík a omega-3 mastné kyseliny, ktoré pomáhajú vyrovnať sa s duševným stresom. Preto by ste nemali váhať, či vás jedálniček doplniť o vlašské orechy alebo nie. Každý, kto sa zaoberá riešením logických problémov a inou intenzívnou duševnou aktivitou, ako sú administratívni pracovníci, študenti a žiaci, by nemal zabúdať na vlašské orechy a urobiť z nich súčasť každodenného stravovania. Orechy tiež významne ovplyvňujú vývoj pamäte či inteligencie a taktiež stimulujú neurochemické procesy v mozgu.

Co všechno vyrábíte s vlašskými ořechy? 😊 #orechy #orech #vlasskeorechy #ořechy #ořech #vlašskéořechy #nut #nuts #protein #proteiny #bilkoviny #rostlinnastrava #vegan #govegan #veganobchod #veganobchodcz #veganfelicity #plantbased #bezodpadu #zerowastelife #zerowaste #bezobalu #sklo #zerowasteliving #zerowastehome #vegancz #veganczech #czechvegan #veganczechrepublic #veganworld @veganfelicity @veganobchod.cz @veganobchod 🍀www.veganobchod.cz🍀

108 Likes, 5 Comments – Vegan Felicity (@veganfelicity) on Instagram: „Co všechno vyrábíte s vlašskými ořechy? 😊 #orechy #orech #vlasskeorechy #ořechy #ořech…“

  1. Vplyv živín z vlašských orechov na ľudský metabolizmus a prácu gastrointestinálneho traktu má dlhodobo pozitívne výsledky. Tieto orechy môžu zmierniť účinky dysbakteriózy, ako aj normalizovať všetky tráviace funkcie.

  1. Denná kkonzumácia vlašských orechov môže výrazne znížiť riziko vzniku diabetu a rôznych typov rakovín, pretože zabraňuje rozvoju malígnych rakovinových buniek. Ak viete, že máte predispozíciu na rakovinu, nezabudnite jesť vlašské orechy!

  1. Ak začnete jesť vlašské orechy aspoň raz denne, váš kardiovaskulárny systém vám bude určite vďačný. Orechy posilňujú steny ciev, stabilizujú krvný tlak a prácu srdcového svalu. Tieto orechy obsahujú veľa železa a preto zabraňujú vzniku anémie.

Ale výhody vlašských orechov pre ženské telo spočívajú vo fytohormónoch, ktorých obsahujú pomerne veľké množstvo. Tieto hormóny pomáhajú posilniť nechty, ako aj rast vlasov.

A hoci sú výhody orechov nepopierateľné, majte na pamäti, že ich prehnaná konzumácia sa odrazí na vzhľade vašej postavy. Faktom je, že obsah kalórií týchto orechov je pomerne vysoký a dokonca aj 30 g denne môže významne ovplyvniť vašu postavu.

Ovesna kase z ovesnych vlocek s merunkama, zdobena bilym jogurtem a vlaskymi orechy #ovesnevlocky #kasezovesnychvlocek #merunky #mleko #bilyjogurt #leto #tvujjinyrok #hubnemeskatchabou #vlasskeorechy #domaci #hubnemedoplavek

4 Likes, 0 Comments – Miška Škobrtalová (@michaela.skobrtalova) on Instagram: „Ovesna kase z ovesnych vlocek s merunkama, zdobena bilym jogurtem a vlaskymi orechy #ovesnevlocky…“

Orechy tiež pomáhajú s nespavosťou a stresom. Ak cítite neustálu únavu, pokúste sa pridať viac spánku do svojho života a viac orechov do vašej stravy.

Pripomeňme, že vlašské orechy majú tiež veľký vplyv na zdravie mužov. Nezabudnite občas pridať niekoľko orechov do obľúbených šalátov vášho manžela!