Dobrovoľná vojenská služba je v kurze. 44 prihlásených záujemcov dostane za 75 dní 1 100€.

Aj ked‘ sa na dobrovoľnú vojenskú službu prihlásilo celkovo až 122 uchádzačov, kritériami prešlo len 44. Aj ked‘ toto číslo mohlo byť aj vyššie, vláda hovorí o vysokom záujme.

Všetci vybraní uchádzači najprv podstúpia výcvik v martinskej základni, ktorý bude trvať celkovo 75 dní. Po výviku zložia vojenskú prísahu a od toho momentu budú členmi aktívnej zálohy. Za výhodu kurzu sa považuje najmä bezplatné ubytovanie, stravu aj výstroj a hradené cestovné. Podľa TASR sa ich peňažná odmena pohybuje vo výšku 1 100 eur za celý výcvik.

🇸🇰Slovak Soldier🇸🇰 🇸🇰🇨🇿CzechoSlovakia VZ.58🇨🇿🇸🇰 #army#slovakia#czech#slovensko#česko#armáda#slovakiarmy#alovakiaarmy#slovenskáarmáda#vz58#guns#gun#gunporn#slovak#soldier#war#training#nato#czechoslovakia#pewpew#OSSR#vojak

92 Likes, 0 Comments – @militarymshop on Instagram: „🇸🇰Slovak Soldier🇸🇰 🇸🇰🇨🇿CzechoSlovakia VZ.58🇨🇿🇸🇰…“

Hovorkyňa Ministerstva obrany SR Danka Capáková povedala: „Aj v počtoch záujemcov o absolvovanie dobrovoľnej vojenskej prípravy sa odzrkadľuje výrazný trend rastu počtu žiadostí o prijatie do štátnej služby profesionálneho vojaka.“ Podľa hovorkyňe je vysoký záujem zapríčinený najmä dobrou marketingovou kampaňou.

Uchádzači, ktorí na výcvik neboli prijatí naspĺňali najmä nasledujúce podmienky: problémy so zdravotnou a psychickou nespôsobilosťou, nedostatočným vzdelaním, chýbajúcimi dokladmi, alebo sa jednoducho nezúčastnili na prijímacom konaní.