Hovorkyňa ministerstva kultúry si urobila hanbu! Nevedela odpovedať na základné otázky.

Martina Töröková, jedna z najznámejších redaktoriek TV Markíza, sa stretáva s hovorcami na dennom poriadku. Množstvo z nich je neprofesionálnych a nepripravených na tému, o ktorej sa majú zhovárať. Práve to je dôvodom, prečo sa redaktorka rozhodla zverejniť zábery zo zákulisia svojej práce.

Nasledujúce video vzniklo počas rozhovoru pre tvorbu jednej z reportáže pre spomínanú televíziu. Väčšina hovorcov má čas na prípravu svojho komentára a rovnako ho mala aj hovorkyňa ministerstva kultúry – Barbora Palovičová. Po príchode reportérky bola hovorkyni položená už pre ňu známa otázka, no ked‘ prišlo k tomu aby odpovedala, zrazu nevedela čo povedať a samotná reportérka jej musela pomáhať. Práve preto chcela Polakovičová radšej odpovedať mimo záznam.

TROŠKU ZO ZÁKULISIA…

TROŠKU ZO ZÁKULISIA… Rada by som uviedla, že my novinári, máme spravidla nulovú motiváciu nachytať hovorcu. Od hovorcu očakávame odpovede na otázky,…

Polakovičová nevedela odpovedať ani na inú a to priam banálnu otázku, ktorú ovláda aj stredoškolák. Otázka znela tak, či spadá politická strana do množiny verejnej správy. Po krátkej odmlke hovorkyňa odpovedala: „No, dobrá otázka.“ Hovorkyňa bola počas celého rozhovoru neistá a neodpovedala plnohodnotne ani na jednu otázku. Počas ich rozhovoru si chcela opätovne prečítať znenie zákona z telefónu reportérky a dokonca aj telefonovala.

Ešte zarážajúcejšie je však to, že po ich rozhovore sa reportérka stretla aj s o štátnym tajomníkom, ktorý na otázky odpovedal vecne a jasne a vyjadril úplne iné stanovisko ako dostala televízia od hovorkyne ministerstva kultúry.

foto: Martina Töröková TV Markíza/FB

zdroj: refresher.sk