NASA chce ťažiť zlato z asteroidu v hodnote 600 triliónov eur. Stane sa tak bežnou komoditou

NASA prišla s novým plánom ako sa obohatiť – chcú ťažiť zlato z asteroidu, ktorého prevažné zloženie je práve zlato. Týmto krokom by získalo toto zlato hodnotu 600 triliónov eur, ktoré by mohli obohatiť každého človeka na Zemi o 80 miliárd eur, tvrdí spravodajtvo Bloombergu. Asteroid nesie názov 16 Psyche no tým, že je tvorený zo zlata nebude pravdepodobne naďalej existovať.

 

NASA chce z asteroidu vyťažiť zlato v hodnote 600 triliónov eur

Zdroj: NASA

 

No od tejto ďalšej vlny „zlatej horúčky“ nemôžeme my a ani NASA čakať veľké zisky. Je to kvôli tomu, že ak sa tak veľké množstvo zlata dostane na Zem stratí svoj štatút vzácnosti. Čo znamená, že ceny zlata klesnú a stanú sa viac-menej bežnou komoditou, ktorú si bude môcť dovoliť každý. Zlato by si momentálnu hodnotu udržalo len v prípade ak by stúpol po tejto komodite aj dopyt.

 

Related image

Zdroj: investinghaven.com

ZDROJ: bloomberg.com

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “NASA chce ťažiť zlato z asteroidu v hodnote 600 triliónov eur. Stane sa tak bežnou komoditou”