Neprofesionalita v radoch polície. Omylom postrelili 5-ročného chlapčeka!

Z Ukrajiny prišla v uplynulých týždňoch smutná správa. Opití policajti si v službe vymysleli zábavku, pri ktorej strieľali na plechovky v obytnej zóne. Nanešťastie policajti pri tom postrelili 5-ročného chlapčeka, Kyryla Tljavova. Incident sa stal 80 kilometra od Kyjeva v meste Perejaslav-Chmeľnyckyj. Postrelený chlapček bol okamžite prevezený do nemocnice no aj napriek snahe zachrániť ho pomocou operácie, malý Kyryl v pondelok zomrel ako informuje agentúra Reuters.

Deň po Kyrylovej smrti boli zodpovední policajti zatknutí a obvinení z tohto ohavného činu. Ľudia na tento incident odpovedali protestom pred Ministerstvom vnútra. Ich cieľom je odstúpenie ministra Arsena Avakova, ktorý sa ešte k incidentu nevyjadril. Na druhej strane, šéf polície požiadal o rezignáciu a následné prevelenie na Donbas. Tam chce pomôcť ukrajinskej armáde bojovať s proruskými separatistami.

Pred budovou ministerstva nespokojní obyvatelia zhromažďujú hračky a zapaľujú sviečky na chlapčekovu počesť. Protestujúci si so sebou doniesli aj transparentmi, ktoré hlásali: “Polícia zabíja ľudí.“ Na rozdiel od ministra Avakova, novozvolený prezident Zelenskyj sa k tragédii vyjadril. Ubezpečil ľudí, že táto tragédia sa nebude ututlávať a práve naopak bude to odstrašujúcim príkladom pre ostatných, tých, ktorí sa majú starať o bezpečnosť občanov.

Zdroj: reuters.com │ Foto: YouTube/AFP news agency , Twitter / hitky.sk