Po vzhliadnutí seriálu Černobyl spáchal samovraždu: Likvidátorovi to pripomenulo tragickú minulosť.

Po výbuchu štvrtého reaktora Černobylskej jadrovej elektrárne upratovalo sutiny a nebezpečný materiál tisíce ľudí. Podľa informácii The Daily Mail, jedným z nich bol aj likvidátor (ako sa títo ľudia nazývali) Nagašibaj Zusupov.

 

Zusupovi populárny seriál Černobyl oživil minulosť a všetky tragické spomienky, ktoré si s týmto miestom spája. Obetoval svoj život a zdravie počas odpratávania nebezpečných vecí po katastrofe pri otvorenom reaktore. Po vzhliadnutí seriálu sa rozhodol ukončiť svoj život skokom so strechy, ktorá bola vo výške piateho poschodia v meste Aktobe.

Po likvidátorskej činnosti v oblasti reaktora, Zusupova postihli zdravotné komplikácie za čo ho mal štát odškodniť. Prisľúbili mu príplatok k dôchodku a aj byt zadarmo. Zusupov a jeho rodina však dostali iba jednu izbu v Kazachstane čo ich doviedlo až k chudobe.

Pre britský The Daily Mail sa vyjadrila aj dcéra likvidátora, ktorá spomína, že tento seriál vyvolal otcovi veľmi bolestivé spomienky na to čo robil a aké následky pre jeho život a zdravie to všetko malo. Údajne túto tragédiu a bolestivé myšlienky, ktoré boli zobrazené v seriály, už nezvládal a siahol si na život.