Po vzhliadnutí seriálu Černobyl spáchal samovraždu: Likvidátorovi to pripomenulo tragickú minulosť.

Po výbuchu štvrtého reaktora Černobylskej jadrovej elektrárne upratovalo sutiny a nebezpečný materiál tisíce ľudí. Podľa informácii The Daily Mail, jedným z nich bol aj likvidátor (ako sa títo ľudia nazývali) Nagašibaj Zusupov.

 

Zusupovi populárny seriál Černobyl oživil minulosť a všetky tragické spomienky, ktoré si s týmto miestom spája. Obetoval svoj život a zdravie počas odpratávania nebezpečných vecí po katastrofe pri otvorenom reaktore. Po vzhliadnutí seriálu sa rozhodol ukončiť svoj život skokom so strechy, ktorá bola vo výške piateho poschodia v meste Aktobe.

Po likvidátorskej činnosti v oblasti reaktora, Zusupova postihli zdravotné komplikácie za čo ho mal štát odškodniť. Prisľúbili mu príplatok k dôchodku a aj byt zadarmo. Zusupov a jeho rodina však dostali iba jednu izbu v Kazachstane čo ich doviedlo až k chudobe.

Pre britský The Daily Mail sa vyjadrila aj dcéra likvidátora, ktorá spomína, že tento seriál vyvolal otcovi veľmi bolestivé spomienky na to čo robil a aké následky pre jeho život a zdravie to všetko malo. Údajne túto tragédiu a bolestivé myšlienky, ktoré boli zobrazené v seriály, už nezvládal a siahol si na život.

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Po vzhliadnutí seriálu Černobyl spáchal samovraždu: Likvidátorovi to pripomenulo tragickú minulosť.”