Politici si opäť prilepšia. Vláda im daruje ešte viac ako majú

Z dôvodu zvyšovania rôznych príspevkov pre všetkých občanov Slovenka sa vláda rozhodla vyčleniť časť financií aj pre samotných politikov. Vláda ma pocit, že by si mali žiť ešte lepšie ako doteraz. Okrem štedrého platu ich chce presťahovať do luxusných nehnuteľností za milióny eur.

Okrem zvýšenia materskej, daňového bonusu, či príjmu zamestnancov štátnej správy, vláda zvýšila príjmy slovenských opatrovateľov, čím dopomáha k zvyšovanie životnej úrovne. Zvyšovanie blahobytu sa najnovšie docieli aj prostredníctvom vládou schváleného návrhu, aby sa zvýšila životná úroveň politikov.

Luxusné bývanie by malo byť zabezpečené najmä najvyššie postaveným politikom. Mali by im byť poskytnuté nehnuteľnosti na Gorazdovej a Mudroňovej ulici, v celkovej hodnote 7 miliónov eur. V týchto priestoroch sa momentálne nachádza japonské veľvyslanectvo a do júla 2020 aj to kórejské. Po vypovedaní nájomných zmlúv by sa tieto vyľvyslanectvá mali nahradiť za bydliská slovenského premiéra a predsedu parlamentu.

,,Ak je to dobré pre veľvyslanca, prečo by to nemalo byť dobré pre predsedu vlády. Veď si trošku vážme sami seba,” povedal Miroslav Lajčák, slovenský diplomat.

zdroj:hitky.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Politici si opäť prilepšia. Vláda im daruje ešte viac ako majú”