Šírenie dezinformácii a hoaxov: Kotlebovci si neoverujú fakty a toto zdieľajú

Za všetkým stojí česká sarkastická stránka pôsobiaca aj na Facebooku s názvom AZ247.cz. Ich šírenie ironických, sarkastických príspevkov si získava veľa fanúšikov vďaka ich spôsobu zosmiešnenia doby, v ktorej žijeme.

 

Nedávny príspevok však spôsobil niečo hrozné. Na svoju facebookovú stránku pridali príspevok odhaľujúci príčiny klimatických zmien v našich končinách. Za všetko môžu „obrovské ventilátory, ktoré majú za úlohu fúkať teplý vzduch do Európy. Preto sú v Európe z roka na rok väčšie trópy. Cieľ je jasný – ohriať Európu a vytvoriť prirodzenú klímu pre afrických migrantov, aby sa tu cítili ako doma.” Týmto spôsobom sa údajne ohrieva náš kontinent a preto môžeme pociťovať výraznú zmenu teplôt.

 

 

Stránka hlása, že všetko je len sarkazmus

Facebooková a webová stránka AZ247.cz sa netají tým, že obsah jej príspevkov je plný irónie a sarkazmu. V podtitule svojej stránky sa uvádza formulka „Nikto nám nediktuje, o čom smieme klamať“. Na ich facebookovej stránke majú v popise taktiež veľavravnú vetu „AZ247 je čistá irónia a sarkazmus. Sme vegáni.” Preto sú jej čitatelia oboznámení s tým, že príspevky tejto stránky netreba brať vážne.

 

Hlavným zameraním ich príspevkov sú migranti a George Soros, taktiež hlásajú „zaručenú pravdu“, informujú o alternatívnej medicíne a iných zaujímavostiach, ktorým sa dá len ťažko uveriť. Druhý príspevok, ktorý získal až 300 zdieľaní bol o Georgovi Sorosovi, ktorý údajne zaplatil všetkým demonštrantom na Letnej v Česku za ich účasť peniaze a sám vyhlásil bankrot.

 

Zdroj: omediach.com

 

Stránka zrušená

O tomto všetkom prednedávnom informoval portál omediach.com no dnes už stránka Ľudová stránka naše Slovensko, ktorá tieto hoaxy šírila zdieľaním nie je dostupná. Nie je jasné či je to výsledkom toho, že verejnosť túto stránku nahlásila alebo bolo pre nich prekvapivé, že sa o ich stránku zaujímajú médiá. Podľa portálu sa táto stránka iba premenovala a hoaxy sa šíria ďalej po verejnosti.

 

Ešte v máji tohto roku spomínaná stránka, ktorú už na Facebooku nenájdeme, zdieľala aj článok o Sorosovi, ktorý bol spomenutý vyššie. Je preto nutné si všetky fakty overovať a neveriť tomu, že za otepľovanie môžu turbíny v Afrike.

 

Zdroj: omediach.com

 

zdroj:klocher.sk

zdroj titulnej foto: Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko – oblasť Banská Bystrica a Brezno

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Šírenie dezinformácii a hoaxov: Kotlebovci si neoverujú fakty a toto zdieľajú”