Slovákom sa nepáči, že takto kostol žiada od ľudí peniaze. Dospeláci majú platiť 4 eurá

Najnovší prípad, ktorý pobúril väčšinu Slovákov je prípad z kostola z obce Leštiny v okrese Dolný Kubín. Na ich kostole si veriaci všimli oznam, ktorý prikazuje darovať kostolu presne určnú výšku milodaru v hodnote 4 eurá. Tí, ktorí poplatok stanovili, mysleli aj na študentov a dôchodcov, ktorým stanovili výšku milodaru na 2 eurá.

Sumy boli určené na uznesení cirkevného zboru. Ich rozhodnutie a zverejnenie tohoto oznamu pobúrilo množstvo ľudí, tak veriacich, ako aj ateistov. Podľa nich do kostola môže vstupovať ktokoľvek bez ohľadu na to, či peniaze má, alebo nie, či niečo darovať chce, alebo sa prišiel len pomodliť.

Cirkev pri spomínanom poplatku však vidí niečo úplne iné, pretože krásny drevený kostolík je zaradený medzi kultúrne pamiatky a svetové dedičstvo UNESCO. Omše sa v artikulárnom kostole evanjelickej cirkvi konajú len sporadicky a tak kostol slúži skôr pre turistov. Príspevok s fotografiou oznamu bol zverejnený na stránke Zomri.

Podľa fanúšikov stránky, bol oznam napísaný nesprávne a ich milodar mal byť pomenovaný ako vstupné. Jeden z fanúšikov napísal: ,,Suma je v poriadku, akurát to slovo milodar si mohli odpustiť.” Iný tvrdil: ,,Je to vstupné pre turistov. Uznávam ale, že to mohli napísať ináč.

 

 

Kostol Leštiny je zaradený medzi dedičstvo UNESCO

Zdroj/Foto: Hrady, zámky a jiné turistické cíle, zomri / hitky.sk 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Slovákom sa nepáči, že takto kostol žiada od ľudí peniaze. Dospeláci majú platiť 4 eurá”