Táto aplikácia vám ukáže, kde sa môžete zadarmo okúpať. Miest sú stovky po celom Slovensku

Počas priam tropických horúcich dní, ktoré sužujú Európu, by sa každý rád schladil v studenom bazéne alebo jazere. No nie všetci majú na bazén miesto a musia hľadať alternatívy. Ak máte problém s hľadaním akvaparkov či prírodných kúpalísk a Váš rozpočet zíva prázdnotou je tu riešenie – aplikácia Swimplaces.

 

Image result for prírodné kúpalisko

Zdroj: vyletik.eu

 

Táto aplikácia sa vyvinula z nápadu mladých nadšencov v roku 2011, ktorá chcela verejnosť oboznámiť s miestami na kúpanie úplne zadarmo. Autori na svojom blogu informujú, že na začiatku sa ich projekt nazýval Kde se koupat a podával informácie len o miestach v Česku. V súčasnosti sa tento projekt v podobe aplikácie nazýva Swimplaces a informuje o viac ako 2600 miestach kde sa okúpať a to nielen v Európe. Avšak väčšina miest sa nachádza v Česku a na Slovensku.

 

Zdroj: swimplaces.com

 

Swimplaces pilotovalo ako aplikácia pre mobilné telefóny (pre OS Android aj iOS) ponúkajúca tipy na kúpanie v prírode. Nedávno bola táto aplikácia taktiež sprístupnená ako webová stránka, kde si môžete založiť užívateľské konto a prispievať vlastnými tipmi, pridávaním lokalít alebo si môžete uložiť Vaše obľúbené miesta.

 

Zdroj: swimplaces.com

 

V databáze Swimplaces okrem prírodných kúpalísk nájdete aj aquaparky, klasické kúpaliská či kúpele. Nechýbajú tradičné české „pískovny“, zatopené lomy, rybníky, priehrady alebo rieky, ktoré sú vhodné na kúpanie. Až 2000 miest v aplikácii sa nachádza v Česku a na Slovensku existuje v databáze len 140 miest na kúpanie.

 

Zdroj: swimplaces.com

 

Autori aplikácie si na svojom blogu spomínajú na leto v roku 2015, keď ich aplikáciu použilo okolo 20 000 ľudí. No a doteraz si túto aplikáciu stiahlo až 60 000 ľudí! Ak neviete kam sa okúpať a nebavia Vás už staré známe lokality isto nájdete inšpiráciu práve pomocou tejto aplikácie a ešte pri tom aj ušetríte!

 

Image result for tatralandia

Zdroj: tatralandia.sk

 

Kam sa najčastejšie chodíte kúpať? Preferujete kúpaliská a aquaparky pred prírodnou variantou?

zdroj: interez.sk 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Táto aplikácia vám ukáže, kde sa môžete zadarmo okúpať. Miest sú stovky po celom Slovensku”