Táto aplikácia vám ukáže, kde sa môžete zadarmo okúpať. Miest sú stovky po celom Slovensku

Počas priam tropických horúcich dní, ktoré sužujú Európu, by sa každý rád schladil v studenom bazéne alebo jazere. No nie všetci majú na bazén miesto a musia hľadať alternatívy. Ak máte problém s hľadaním akvaparkov či prírodných kúpalísk a Váš rozpočet zíva prázdnotou je tu riešenie – aplikácia Swimplaces.

 

Image result for prírodné kúpalisko

Zdroj: vyletik.eu

 

Táto aplikácia sa vyvinula z nápadu mladých nadšencov v roku 2011, ktorá chcela verejnosť oboznámiť s miestami na kúpanie úplne zadarmo. Autori na svojom blogu informujú, že na začiatku sa ich projekt nazýval Kde se koupat a podával informácie len o miestach v Česku. V súčasnosti sa tento projekt v podobe aplikácie nazýva Swimplaces a informuje o viac ako 2600 miestach kde sa okúpať a to nielen v Európe. Avšak väčšina miest sa nachádza v Česku a na Slovensku.

 

Zdroj: swimplaces.com

 

Swimplaces pilotovalo ako aplikácia pre mobilné telefóny (pre OS Android aj iOS) ponúkajúca tipy na kúpanie v prírode. Nedávno bola táto aplikácia taktiež sprístupnená ako webová stránka, kde si môžete založiť užívateľské konto a prispievať vlastnými tipmi, pridávaním lokalít alebo si môžete uložiť Vaše obľúbené miesta.

 

Zdroj: swimplaces.com

 

V databáze Swimplaces okrem prírodných kúpalísk nájdete aj aquaparky, klasické kúpaliská či kúpele. Nechýbajú tradičné české „pískovny“, zatopené lomy, rybníky, priehrady alebo rieky, ktoré sú vhodné na kúpanie. Až 2000 miest v aplikácii sa nachádza v Česku a na Slovensku existuje v databáze len 140 miest na kúpanie.

 

Zdroj: swimplaces.com

 

Autori aplikácie si na svojom blogu spomínajú na leto v roku 2015, keď ich aplikáciu použilo okolo 20 000 ľudí. No a doteraz si túto aplikáciu stiahlo až 60 000 ľudí! Ak neviete kam sa okúpať a nebavia Vás už staré známe lokality isto nájdete inšpiráciu práve pomocou tejto aplikácie a ešte pri tom aj ušetríte!

 

Image result for tatralandia

Zdroj: tatralandia.sk

 

Kam sa najčastejšie chodíte kúpať? Preferujete kúpaliská a aquaparky pred prírodnou variantou?

zdroj: interez.sk