Tínedžeri našli nový druh halucinogénu: prevárajú hygienické vložky a potom pijú ich „odvar“

Indonézski tínedžeri používajú ženské hygienické vložky ako drogu: prevaria ich vo vode a odvar z nich jednoducho vypijú. Takéto neuveriteľné prípady už potvrdili aj miestne úrady.

Mladí Indonézania používajú ako nové, tak aj použité vložky, aby sa legálne dostali do stavu blaženosti.

Podľa Národnej agentúry pre boj proti narkotikám v Indonézii chemikálie vo vložkách spôsobujú, že ľudia po vypití tohto vývaru zažívajú pocit lietania a halucinácie,

 

O tomto odpudivom a nepochopiteľnom čine posledných týždňov informovalo aj niekoľko miestnych novín, vrátane Jakarta Post, Jawa Pos a Pos Belitung.

Na ostrove Jáva, kde sa nachádza hlavné mesto Jakarty, polícia zatkla niekoľko opitých tínedžerov, ktorí sa priznali, že si svoj stav vylepšili pomocou neobvyklého receptu.

„Z odpadkov vybrali použité hygienické vložky a zaliali ich vriacou vodou. Keď voda trochu vychladla, spoločne ju vypili,“ hovorí vrchný veliteľ Suprinarto, vedúci protidrogovej agentúry.

14-ročný chlapec z ostrova Belitung na východe od Sumatry, ktorý priznal, že bol „opitý“ z odvaru použitých vložiek, prezradil miestnym novinám recept na prípravu vývaru.

Vložku je nutné vybrať z obalu a variť asi hodinu, potom sa voda nechá vychladnúť. Vložku nakoniec vyžmýkajte a môžete piť.

Chlapec povedal, že vám z toho vznikne „horký“ nápoj, ktorý on a jeho priatelia pijú  „ráno, popoludní a večer.“

V tlači sa tiež uvádza, že aj plienky sa používajú na výrobu tohto „legálneho narkotika“.

Ministerstvo zdravotníctva spustilo vyšetrovanie, aby zistilo, aký druh látky vstúpi do vody pri varení a spôsobí takýto narkotický účinok.

Čo už to tí ľudia nevymyslia!

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Tínedžeri našli nový druh halucinogénu: prevárajú hygienické vložky a potom pijú ich „odvar“”