Tu je návod, ako odstrániť žuvačku z vlasov bez bolesti a straty

Prilepená žuvačka na podrážke alebo odeve nie je nič príjemné, no nie je nič horšie, ak sa ocitne vo vašich vlasoch. Pokúšate sa ju čo najlepšie odstrániť, ale jej zvyšky jednoducho nechcú odísť. Existuje niekoľko spôsobov, ktoré vám pomôžu vyčistiť odev (alebo vlasy) od žuvačky.

Tú sú 4 z nich…

  1. Jablčný ocot

https://www.instagram.com/p/Bs-ZXyfgt99/

Jablčný ocot nie je vhodný len pre vaše zdravie, ale aj pre domácnosť. Jablčným octom je možné vyčistiť žuvačku ako z odevov, tak z kobercov. Ak to chcete urobiť, musíte zahriať ocot, namočiť do neho starú zubnú kefku a rýchlo žuvačku vyčistiť z tkaniny.

  1. Arašidové maslo

https://www.instagram.com/p/Bz-8p7Ait0A/

Pomocou arašidového masla môžete žuvačku z vlasov odstrániť veľmi ľahko. Votrite do vlasov niekoľko polievkových lyžíc arašidového oleja a počkajte 8-10 minút. V zložení arašidového masla sa nachádza uhlík a vodík, ktoré pomáhajú vlasy zvlhčovať.

  1. Olivový olej

https://www.instagram.com/p/Bv_yS-fluB_/

Žuvačku môžete z vlasov a oblečenia odstrániť aj pomocou olivového oleja. Olej naneste na žuvačku, počkajte niekoľko minút a odstráňte ju pomocou ostrého predmetu.

Na odstránenie mastných škvŕn použite odstraňovač škvŕn alebo pracie mydlo.

  1. Vazelína

https://www.instagram.com/p/BwCbkKGFjWv/

Na odstránenie žuvačky z vlasov je potrebné vazelínou potrieť vlasy okolo lepkavej žuvačky, ako aj hrebeň, ktorým chcete žuvačku vyčesať. Po niekoľkých minútach máte po probléme!

Poznáte aj vy nejaké triky na rýchle odstránenie žuvačky z vašich vlasov?

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Tu je návod, ako odstrániť žuvačku z vlasov bez bolesti a straty”