V Turecku rozohnali homosexuálov a lesbičky slzným plynom. Úrady túto komunitu považujú za nevhodnú.

Názory na LGBTI komunitu sa rôznia no podporovatelia tejto komunity z Istanbulu ju chceli ako iní podporiť. No istanbulské úrady majú na to svoj názor a toto zhromaždenie zakázali už piaty rok. Podľa webu dw.com, boli davy podporovateľov LGBTI komunity rozohnaní pomocou slzného plynu, ktorý vypustila miestna polícia.

 

amnestypress on Twitter

Police have reportedly started using teargas & plastic bullets against hundreds who had gathered for #istanbulPride. Footage taken by @aforgutu an before the violence. #Pride #pride2019 #HerYürüyüşümüzOnurYürüyüşü https://t.co/4aQJeXkAst

 

Istanbulské úrady túto akciu neodsúhlasili pretože samotnú komunitu považujú za nevhodnú. Na zhromaždení na stretli ľudia s dúhovými vlajkami pokrikujúci protifašistické heslá. Avšak polícia strážila celé mesto aby zabránila konaniu tohto podujatia.

 

Podobne je na tom aj PRIDE, ktorý sa má konať na Slovensku. Ako sme Vás informovali v predošlých článkoch, toto podujatie sa bude musieť zaobísť bez podpory štátu. Dôvodom je to, že ministerka kultúry Ľubica Laššáková sa rozhodla, že toto podujatie ani ostatné projekty nebudú finančne podporené. Ľudia boli z tohto rozhodnutia pobúrení a začali podpisovať petíciu za odstúpenie ministerky. Na druhej strane sa Slovenská sporiteľňa rozhodla podporiť podobné podujatia ako odpoveď na dianie v ohľade financovania takýchto projektov.

 

No Title

No Description

 

Aký je Váš názor na správanie kompetentných voči tejto komunite v obidvoch prípadoch?

zdroj:refresher.sk