Vypúšťanie balónov ohrozuje vtáky aj ryby! Austrália s tým plánuje skoncovať

Z dôvodu negatívneho dopadu na životné prostredia sa západná metropola Austrálie, mesto Fremantle, rozhodlo vytvoriť zákon, podľa ktorého bude vypúšťanie balónov zakázané. Ak sa aj napriek zákonu niekto rozhodne balóny vypúšťať, zaiste ho neminie pokuta vo výške 125 austrálskych dolárov, čiže suma okolo 75 eur. Jeden z podporovateľov zákona, samotný starosta mesta, Brad Pettitt, o zákone hovorí len pozitívne a verí, že sa od jeho mesta budú inšpirovať aj ostatné v celej Austrálií.

Starosta sa vyjadril, že balóny plné hélia majú veľmi negatívny dopad na faunu, ale aj flóru. Najohrozenejším druhom sú morské živočíchy, ktoré ako dôsledok vypúšťania balónov trpia spolu s vtáctvom najviac. Mesto garantuje, že jeho obyvatelia budú po schválení zákona dostatočne informovaní a nebudú mať problém si naň zvyknúť.

Zdroj: Unsplash

Aj ked’spomínané mesto spropagovalo tento ekologický krok asi najviac, nebolo prvé, ktoré s tým začalo. Tento trendv skutočnosti  začalo mesto Cottesloe. Jedným z hlavných motívov pre vytvorenie zákona bolo pre mesto neustále objavovanie mŕtvych tiel vtákov a rýb, ktoré boli udusené kvôli balónom.

zdroj: interez.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Vypúšťanie balónov ohrozuje vtáky aj ryby! Austrália s tým plánuje skoncovať”