Zbavte sa vecí bez výčitiek: 7 drobností, ktoré robia váš interiér zbytočne starým

Neraz sa nám stane, že na prerábku domu minieme množstvo času a samotný výsledok nám nie vždy vyčarí úsmev na tvári. Ako viete, na detailoch záleží a akékoľvek vynechanie môže pokaziť konečný výsledok.

Dnes vám a povieme, ako malé veci môžu zničiť všetko. Úplne.

  1. Neorganizované skladovanie

Hromady rôznych, ale tak „nevyhnutných“ veci, kazia celý vzhľad miestnosti. Po prvé, popremýšľajte o tom, či potrebujete všetky tie šálky, škatule, čajníky, hrnce, alebo ste k ním pripútaní celou svojou dušou? Ak sa vás týka druhá odpoveď, potom sa čo najskôr pustite do zbavovania sa zbytočností. Ak niečo nepoužívate 6-12 mesiacov, je nepravdepodobné, že by to bolo pre vás užitočné.

https://www.instagram.com/p/Bh1XWyWjWqf/?utm_source=ig_embed

Pri triedení potrebné veci nechajte a nepotrebné vyhoďte. Potom bude vašou úlohou usporiadať si to do zásuviek, skríň či škatúľ. Navyše, škatule rovnakého typu vyzerajú oveľa lepšie!

  1. Zlé osvetlenie

Tmu alebo prítmie, najmä v zime, si mnohí z nás spájajú so zlým obdobím (čas pred spaním alebo sledovanie filmu sa nepočíta!). Aby interiér vašej domácnosti nevyzeral mdlo, je nutné starostlivo zvážiť systém osvetlenia.

https://www.instagram.com/p/BitFNCqlVA6/?utm_source=ig_embed

Ak je to obývacia izba, kde ste zvyknutí vo večerných hodinách čítať, stojanová lampa zlepší váš komfort. V jedálni, kde sa stretávate s celou rodinou, môžete postaviť stropné svietidlá alebo si kúpiť výrazný luster.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Мебель, Кухни в Краснодаре. (@kuhni_krasnodar23),

 

 

  1. Plastové parapety

Plastové parapety sú samozrejme praktické a v prípade potreby sa dajú oveľa ľahšie vymeniť. Ale majú jednu veľkú nevýhodu: vyzerajú lacno a nudne.

V súčasnosti existuje veľa možností, ktoré môžu nahradiť plast: drevo, prírodný alebo umelý kameň a ďalšie.

https://www.instagram.com/p/BjHOB5Unx2Y/?utm_source=ig_embed

Ak vám vyššie uvedené možnosti nevyhovujú, plast môže byť ľahko zamaskovaný vankúšmi. Je to niečo ako „dva v jednom“ – zakryjete parapet a vytvoríte si oddychovú zónu.

https://www.instagram.com/p/BgfcaV6H5Bo/?utm_source=ig_embed

 

  1. Imitácia štukatúry

Lacné štuky z polyuretánu alebo, horšie, pena – jednoznačné „nie“ v interiéri. Predstavte si obývaciu izbu bez tejto ružovej a čiernej hanby. Súhlasíte, že miestnosť bude vyzerať oveľa vyššia?

https://www.instagram.com/p/BjJjAuuAWJK/?utm_source=ig_embed

Ak sa aj napriek tomu rozhodnete mať doma štukovitý dizajn, vyberte si najprirodzenejšie možnosti – biele, béžové, krémové farby.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa лепнина в Москве (@lepnina.vip),

 

 

  1. Náhodné umiestnenie malých vecí

Takmer v každom dome sa nachádza veľa malých vecí. Poznajú to najmä tí, ktorí majú malé deti. Samozrejme, že dlhodobý poriadok pri deťoch je ťažké dosiahnuť, ale môžete sa o to aspoň pokúsiť.

https://www.instagram.com/p/BifKLLDnZpK/?utm_source=ig_embed

Vytvorte si úložný systém, ktorý si užijú aj vaše deti. Môžete si s nimi najskôr pozbierať hračky, povedať, že bábiky a autá chcú ísť tiež spať do svojich domčekov. Deťom sa to zapáči a vy aspoň máte o jednu starosť menej!

 

https://www.instagram.com/p/BjKFtwVgOuL/

 

  1. Magnetky na chladničke

Uplynul už nejaký ten čas, kedy sa magnety zdali byť niečo jedinečné, zahraničné…Často sa už nejedná o najlepší spôsob, ako zvýrazniť interiér vašej kuchyne. Jedným slovom, nielen že magnetky nemajú žiadny úžitok, ale aj kazia vzhľad bytu.

https://www.instagram.com/p/BvOUuvmAw79

 

Ak vás vaša vášeň pre zber magnetiek neopúšťa, môžete ich umiestňovať na špeciálne magnetické tabule. Ďalšou možnosťou je doniesť si z dovoleniek niečo využiteľnejšie.

https://www.instagram.com/p/BfKDac-neEj/?utm_source=ig_embed

 

  1. Kuchynský roh

Kuchynské rohy „socialistického“ typu určite kazia celkový vzhľad vašej kuchyne. Stôl, rohová lavica a pár stoličiek.

https://www.instagram.com/p/Be5n43fgxq3/?utm_source=ig_embed

Stoly a stoličky z vysoko kvalitných materiálov vyzerajú oveľa zaujímavejšie a praktickejšie.

https://www.instagram.com/p/BjKAUDkgDNK

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Zbavte sa vecí bez výčitiek: 7 drobností, ktoré robia váš interiér zbytočne starým”