Zem pokryje najsilnejšia magnetická búrka za posledných 10 rokov

Magnetické búrky v júli budú veľmi silné: experti hovoria, že niektoré z nich budú najsilenejšími za posledných 10 rokov. To ovplyvní aj zdravie tých, ktorí zvyčajne nie sú citliví na geomagnetické oscilácie. Búrky nie sú lokalizované v určitej časti Zeme, pretože ju zakrývajú úplne celú.

Nebezpečné budú aj dni pred týmito búrkami, ako aj niekoľko dní po nich – pretože veľké výkyvy môžu byť sprevádzané dlhodobým zhoršením zdravia.

Najbližšia silná magnetická búrka pokryje Zem budúci pondelok 15. júla. Zhoršenie zdravia však možno pozorovať už od soboty 13. júla.

Negatívne dni:

7. júl – rozrušenie miernej sily. Choroby v akútnych a chronických formách sa môžu pripomínať na každodennej báze. Očakávaná je aj zmena frekvencie krvného tlaku.

15. júla – silný magnetický efekt. Ľudia so srdcovými chorobami pocítia zhoršenie svojho stavu. Počas týchto období lekári neodporúčajú opustiť domov bez potrebných liekov. V tento deň si aj ľudia bez príznakov týkajúcich sa takýchto javov môžu všimnúť nezvyčajné zmeny v ich nálade.

29. júla – stredný charakter magnetickej búrky. Astrológovia odporúčajú neplánovať si v tento deň silnú fyzickú námahu, pri riadení zložitých mechanizmov je potrebné postupovať opatrne.

 

Lekári varujú, že ľudia môžu u seba pozorovať závraty, celkovú apatiu, ospalosť, nevoľnosť, zimnicu, podráždenosť. Tí, ktorí majú chronické ochorenia kardiovaskulárneho systému, musia dbať o to, aby mali k dispozícii potrebné lieky.

Rizikom sú tehotné ženy, malé deti a staršie osoby. Opatrní by mali byť aj tí ľudia, ktorí u seba spozorovali rôzne mentálne poruchy, pretože počas obdobia silnej magnetickej búrky sa môžu začať zhoršovať.

 

Počas dní magnetických búrok by ste si nemali plánovať dlhé cesty, dôležité stretnutia či serióznu prácu. Stojí za to dopriať si viac odpočinku, dostatok spánku, prechádzok na čerstvom vzduchu, piť viac tekutín a neholdovať alkoholu či nezdravým pokrmom.

Majú na vás magnetické búrky nejaký vplyv?

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Zem pokryje najsilnejšia magnetická búrka za posledných 10 rokov”