Ženatí kňazi? Aj takto má podľa Vatikánu vyzerať budúcnosť, aj keď najprv len v odľahlých oblastiach.

Katolícka cirkev v poslednej dobe trpí nedostatkom kňazov v opustených oblastiach akým je napríklad Amazonský prales. Práve z tohoto dôvodu sa na Vatikán obrátili cirketví hodnostári s návrhom, aby cirkevné obrady v týchto oblastiach mohli vykonávať aj ženatí muži. Tieto miesta a ľudia v nich musia čakať na cirketný obrad niekedy aj celé mesiace. Týmto krokom by sa mohla zmeniť história celej modernej katolíckej cirkvi.

Utorňajší večer v našej pražskej Rotunde Nájdenia svätého Kríža – jednom z najstarších pražských kostolov. ❤️ Niektoré miesta majú takú silu, že sa v nich cítite ako doma. A dnes navyše vo veľmi milom spoločenstve. 😇 #fararovdennik #starokatolici #praha #rotunda #omsa #bohosluzba #kostol #knaz #starokatolíci #oldcatholic #altkatholiken #altkatholisch #oudkatholiek #oudkatholiekekerk #prague #prag #church #kirche #christianity #krestanstvo

39 Likes, 1 Comments – Martin Kováč (@martin.kovac.tt) on Instagram: „Utorňajší večer v našej pražskej Rotunde Nájdenia svätého Kríža – jednom z najstarších pražských…“

Podľa viacerých zdrojov to však nebude môcť robiť len tak akýkoľvek ženatý muž. Kňazmi budú môcť byť len starší muži s osvedčenými povahami, odrastenými deťmi a len takí, ktorí celý život uznávajú vhodné morálne hodnoty.

Táto zmena by mohla zmeniť históriu, ktorá sa začala písať už v rokoch 1123 a 1139. Ak sa návrh na októbrovej synode, stretnutí cirkevných predstaviteľov, chváli, bude to obrovský krok vpred pre celú cirkev. Pri tomto probléme sa právom zmieňuje práve Amazonský prales, pretože patrí medzi jedny z najdôležitejších oblastí sveta. Práve kvôli tomu by sa v oblasti malo zabrániť deforestáciou či ilegálnemu baníctvu, k čomu môže dopomôcť aj cirkev rozširovaním svojho náboženstva medzi tamojšími ľuďmi.