12 najkrajších rozprávok od Pixaru, ktoré nezabúdajú ani na hlboký psychologický význam

Krásne animované filmy, ktoré spoločnosť Pixar vyrába, sledujú a milujú nielen deti, ale aj dospelí. Hlavnou hodnotou týchto rozprávok je ich hlboký psychologický význam. Čítajte ďalej a zistite, čo sa niektorými slávnymi rozprávkami snažila spoločnosť Pixar povedať.

 1. Hľadá sa Dory (2016). „Všetci sme iní a musíme rešpektovať vlastnosti ostatných.“

Hlavnou postavou tejto rozprávky je roztomilá rybka s názvom Dory a jej zábudlivá postava. Sníva o tom, že nájde svoju rodinu, ale nemôže si spomenúť, kde je. Dory sa narodila s chorobnou stratou pamäte a jednou z lekcií, ktorú sa deti pri pozeraní tejto rozprávky môžu naučiť je, že musíte prijať ľudí takých, akí sú.

Hľadá sa Dory (Finding Dory) teaser trailer HD slovenský dabing

Od 16. júna 2016 v kinách aj v 3D!

 1. Dobrý dinosaurus (2015). „Úprimné priateľstvo má obrovskú moc!“

Rozrpávka „Dobrý dinosaurus“ nie je len o priateľstve veľkého dinosaura a malého chlapca, ale aj o samotnom svete a o tom, ako príroda zvíťazila nad civilizáciou, a nie naopak. Aj keď je to pre deti zábavné, dospelým to dáva príležitosť na zamyslenie.

Dobrý dinosaurus v kinách od 26.11. so slovenským dabingom

Čo ak, by asteroid, ktorý navždy zmenil život na Zemi, do planéty … nenarazil?

 1. V hlave (2015). „Nebojte sa svojich emócií.“

Tento film bol jednou z najsilnejších animovaných rozprávok, ktorú Pixar vyrobil. Dostal tiež pochvalu aj od  psychoterapeutov. Hlavnou postavou Riley je mladé dievča, ktoré sa zmieruje so svojimi emóciami a snaží sa s nimi vyrovnať. Emócie ako radosť, smútok, hnev, strach a znechutenie. Táto rozprávka je určená deťom aj dospelým, aby pochopili normálne vnímanie rôznych emócií, či ako by sme ich mali zvládať a kontrolovať.

V HLAVE V KINÁCH OD 13. AUGUSTA SK DABING

Nová Pixarovka, so slovenským dabingom v kinách od 13. augusta.

 1. Neskrotná (2012). „Zabudnite na stereotypy a buďte sami sebou.“

Ide o krásnu rozprávku o odvahe. Dramatický príbeh o červenovlasej škótskej princeznej Meridy a jej vzťahu s matkou je pripomienkou, že nikto by nemal žiť kvôli tomu, aby napĺňal očakávania druhých.

NESKROTNÁ v kinách od 23. augusta!!!

V dávnych dobách epických príbehov a mystických legiend, kde sa tradície a zvyky odovzdávali po celé generácie, sa zrodil nový príbeh. Merida, impulzívna dcéra kráľa Fregusa a kráľovnej Elinor sa rozhodne, na vzdory prastarých zvykov, vydať svojou cestou. Nechce byť len poslušná dcérka svojich kráľovských rodičov.

 1. Hore (2009). „Nikdy nie je neskoro na splnenie svojich snov.“

Je to smutný a emotívny film o osamelosti v starobe. Karl jednoducho nemôže zabudnúť na svoju zosnulú manželku a na dobrodružstvá, o ktorých spolu snívali. Nakoniec sa rozhodne cestovať sám vo svojom lietajúcom dome, keď ho vtipný a podivný skaut donúti zmeniť svoje plány. Film nás učí, že aj v starobe potrebujeme rozprávky a naše sny sa môžu stať skutočnosťou.

Vzhuru do oblak (UP) – trailer

Carl Fredricksen tráví celý svůj život tím, že sní o prozkoumávání světa a tom, že si život naplno užije. Ale ve věku 78 let, když už to vypadá, že pro něj život skončil, ho zvrat osudu (a neodbytný 8-letý chlapec jménem Russell průzkumník divočiny) přivedou znovu k životu.

 1. WALL-E (2008). „Nesieme zodpovednosť za našu planétu.“

Kto by mohol zabudnúť na túto rozprávku? Tento film nie je len o hlbokých emóciách a pocitoch. Je aj o záväzkoch a povinnostiach  – WALL-E nás učí, že musíme byť zodpovední za Zem, ktorú ničíme. Ukázalo nám to možnú budúcnosť našej planéty, keby sme aj naďalej pokračovali vo vyčerpávaní našich zdroje.

VALL-I (WALL-E) upoutávka

Film začíná v roce 2700. Poslední operační stroj VALL-I stále plní úkol čištění Země se svým jediným mazlíčkem — švábem Halem, který mu dělá společnost. Malý robot, roztomilý a působivý, si za ta léta docela vyvinul svou osobnost.

 1. Ratatouille (2007). „Nevzdávajte sa svojho sna, aj keď vám hovoria, že za to nestojíte.“

Remy sníva o tom, že sa stane kuchárom, a aj napriek tomu, že mu nikto neverí, stále nasleduje svoj sen. Film nás učí, že ak máte odvahu realizovať svoje sny a ciele, potom váš vzhľad a pôvod nie sú vôbec dôležité.

Ratatouille trailer CZ

No Description

 1. Autá (2006) „Nezabúdajte na tých, ktorí vo vás vždy verili.“

Hlavná postava, Bleskový McQueen, ktorá neskrýva zdravé sebavedomie, čerpá zo života ponaučenie, že by sme nemali podceňovať dôležitosť tímového ducha pri dosahovaní spoločných cieľov. Všetci jeho priatelia, fanúšikovia, učitelia a kolegovia sú zapojení do toho, aby mu pomohli zvíťaziť.

Auta (2006) – trailer

Originální název: Cars, Informace o filmu na http://www.sms.cz/film/auta Animovaný / komedie / mysteriozní / rodinný, USA, 2006, 96 min.

 1. Rodinka úžasných (2004). „Nie sme to my, ak skrávame svoje talenty.“

V centre príbehu je rodina, ktorá sa snaží vyzerať obyčajne, ale vždy naráža na skutočnosť, že musí skrývať svoje superschopnosti. Zmyslom filmu je, že sme obdarení talentmi, ktoré sú súčasťou našej osobnosti, preto by sme ich mali používať, nie skrývať. Tým pádom popierame samých seba.

Rodinka Úžasných (2004) český dabing

Rodinka Úžasných (2004) český dabing

 1. Hľadá sa Nemo (2003). „Každý má právo robiť chyby a ísť si svojou vlastnou cestou.“

Je to rozprávka o prehnane starostlivom otcovi, ktorý sa snaží ochrániť svojho syna pred veľkým a nebezpečným svetom.  Toto je odkaz, ktorý by mali rodičia pochopiť: deti potrebujú našu podporu a pomoc len na to, aby spoznali ten svet vonku, a my sme im v tom za žiadnych okolností nebránili.

Finding Nemo 3D trailer | Hľadá sa Nemo trailer CZ

Trailer na film Hledá se Nemo. Český dabovaný trailer na film Finding Nemo. http://www.feelingmovies.sk

 1. Monsters, a.s. (2001). „Zastrašovanie je len odrazom strachu.“

V tomto animovanom filme bolo cieľom monštier pokúsiť sa vystrašiť všetky deti na svete. Šikanovanie je však zlá zbraň, čo zistia aj hrdinovia tohto príbehu. Čoskoro si uvedomia, že rešpekt, porozumenie a dobrá vôľa sú silnejšie ako strach.

monsters university trailer SK

Uploaded by Zuzka Petit on 2013-06-04.

 1. Toy story: Príbeh hračiek (1995). „Čas sa pohybuje, ale skutočné priateľstvo a oddanosť sú večné.“

Klasický film o tom, aké dôležité je priateľstvo. Príbeh o tom, ako si hračky žijú svojím vlastným životom, keď sa na nich nikto nepozerá. Film odhaľuje emócie ľudských väzieb, priateľstiev, žiarlivosti a túžbe po domove. Hračky sú v mnohom rovnaké ako my, a tak ako my všetci, aj hračky chcú, aby ich niekto mal rád a staral sa o ne.

Toy Story: Příběh hraček 3D (1995) – trailer

Originální název: Toy Story, Informace o filmu na http://www.sms.cz/film/toy-story-pribeh-hracek-3d Animovaný / dobrodružný / komedie / pohádka / rodinný / romantický, USA, 1995, 74 min. Režie: John Lasseter Hrají: Tom Hanks, Tim Allen, Don Rickles, Jim Varney, Wallace Shawn, John Ratzenberger, Annie Pottsová, John Morris, Erik von Detten, Laurie Metcalfová, R.

Mali ste možnosť vidieť aspoň jednu z týchto rozprávok?