3 dôvody, prečo je väčšina moderných párov odsúdená k rozchodu

Niektoré páry zostávajú vo vzťahu, aj keď sú odsúdené na neúspech. Dôvodom môže byť strach z osamelosti, strach z rozchodu, stres spôsobený existujúcimi plánmi a podobne.

No koniec koncov, v hĺbke vašej duši viete, že to nie je tá pravá osoba a že potrebujete niekoho iného.

Neignorujte 3 príznaky toho, že nie ste súdení byť spolu a odíďte teraz, aby ste si navzájom zbytočne nespôsobili ešte viac bolesti.

1) Nedokážete byť k sebe úprimní a otvorení

V zrelých vzťahoch dokážu byť partneri k sebe úprimní, pretože si sú veľmi blízki. Problémy začínajú, keď jeden z partnerov niečo skrýva alebo cíti, že nemôže byť sám sebou po boku svojho milovaného partnera.

Psychológ Antonio Borrello v rozhovore uviedol: „Partneri môžu navzájom skrývať svoje skutočné pocity, pretože medzi nimi nie je dôvera.“

Je možné, že jeden z partnerov sa dopustí činu, ktorého by sa človek vo vzťahu nemal dopustiť. Všimli ste si, že partner nie je dostatočne otvorený a čestný? To naznačuje, že váš vzťah nemá solídny základ a ani šancu na šťastnú budúcnosť.

2) Váš partner len berie a nič nedáva

Obaja partneri by sa mali navzájom vážiť a zohľadňovať svoje názory. To isté by ste mali cítiť aj od vášho partnera.

Ako často sa každý z vás pokúša nájsť kompromisy v hádke? Kto robí častejšie prvý krok k zmiereniu a ospravedlňuje sa? Romantika a všetky pocity spojené s ňou rýchlo hasnú, ak si človek niečo vezme, no na oplátku už nič neponúkne.

Neustále ignorujete svoje túžby a potreby, len aby ste vyriešili konflikt? To je zlé. Čoskoro z toho budete len unavení. Takéto vzťahy rýchlo pominú, pretože už od začiatku nefungujú tak, ako by mali.

3) Nerozumiete pocitom partnera

Vaša priateľka sa pohádala so svojou najlepšou priateľkou, ale vy nedokážete pochopiť, prečo je tak naštvaná?

Radšej ste sa rozhodli ignorovať jej pocity? Neschopnosť vcítiť sa do kože partnera je ďalším znakom toho, že vzťah nebude trvať dlho.

Ak je spojenie medzi partnermi skutočne silné, môžu si navzájom rozumieť a cítiť utrpenie toho druhého. Schopnosť vcítiť sa do toho druhého naznačuje, že títo ľudia si sú skutočne blízki. Ak nie, potom sa ich vzťah začne pomaly chýliť ku koncu.

Stretli ste sa s takýmito problémami vo vzťahoch?

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “3 dôvody, prečo je väčšina moderných párov odsúdená k rozchodu”