„Budem pracovať tak dlho, ako len budem môcť“, hovorí 93-ročný pediater, ktorý chodí zadarmo ku chudobným deťom

V Brazílii žije 93-ročný lekára, ktorý pomáha chudobným rodinám, bez toho, aby si za to pýtal peniaze.

Volajú ho Ivan Fontura a jeho manželku Anna. V roku 1951 vyštudoval medicínu v štáte Paraná. Po 68 rokoch práce odišiel do dôchodku, no ani napriek tomu neprestal pracovať.

„Vždy som bol v kontakte s deťmi v núdzi … a chcel som v tom pokračovať. Pociťoval som, že musím pomáhať, pretože ľudia ma poznajú a žiadajú ma o pomoc. Takže za podpory ministerstva zdravotníctva to robím organizovaným spôsobom. Moja žena mi veľmi pomáha; je to vynikajúca partnerka,“ povedal.

„Budem pracovať tak dlho, ako budem môcť.“

Deti sú na prvom mieste; obed môže počkať

Pre muža v jeho veku mmá stále nabitý program. Už tretí rok, každý pondelok a štvrtok, jazdí so svojou manželkou 7,5 km do svojej malej kancelárie v susedstve Jardin Jacaranda v meste Pontal do Parana. V niektorých dňoch vyšetrí až 40 pacientov – vždy zadarmo – často mimo oficiálnych pracovných hodín. Vďaka Raquel Martins de Souza, babičke jedného z detských pacientov, má preto často obed až okolo 15:00. Pracuje ako kuchárka v miestnej reštaurácii, kam sa chodí dr. Fontura pravidelne stravovať.

Ivan je veľmi skromný človek a miluje pomáhať druhým ľuďom bez ohľadu na ich rasu a finančné zabezpečenie.

„Má obrovské srdce, jednoducho zbožňuje, keď môže pomáhať. Môj manžel chce, aby mali deti dôstojný a zdravý život,“ hovorí jeho manželka.

Napriek bolestiam  nemá v úmysle skrátiť si svoj pracovný čas. „Budem pokračovať, kým budem môcť,“ povedal.  „Fyzicky trpím, pracujem nepretržite, odpočívam iba keď sa idem napiť kávy, ale to neznamená, že prestanem byť doktorom.“

Это Валентина Васильевна, ей 90 лет, и она врач терапевт 4-ой больницы города Киева. Этот человек любит свою работу, этот человек любит людей. Согласитесь, тот факт что мы с вами живем, это потому что нас кто-то любит. Я о ней мало знаю, но я уверен про нее знают многие. В свои 90, она на ногах и активно работает. Низкий поклон таким как она, подумать только что эта женщина увидела за всю свою жизнь, какой опыт у нее, какие знания. #doctor #destiny #mercy #ambulance #live #olddoctor #mywork #mylive

No Description

Ivan Fontoura získal za svoju prácu rôzne ocenenia, ale nerobí to kvôli uznaniu. Keď reportér okomentoval, aké pozoruhodná je jeho práca, povedal: „Samozrejme, že nie. Robím, čo môžem. Môžete sa rozhliadnuť a uvidíte, že existuje mnoho ľudí, ktorí robia to isté.“ To, čo ho motivuje k tomu, aby pokračoval, je niečo iné: uspokojenie pri pomáhaní iným ľuďom. „Finančne som si už zarobil na všetko, čo potrebujem. V súčasnosti už robím iba to, čo zo mna robí spokojnejšieho človeka,“ povedal.

Poznáte ľudí s rovnako obrovským srdcom?

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Ary Fontoura (@aryfontoura),

zdroj: takprosto.cc