Členovia skupiny Rammstein sa na pódiu pobozkali a mávali dúhovými vlajkami. Bojovali proti diskriminácii

Skupina Rammstein počas svojich koncertov začala výrazne podporovať komunitu LGBTI. Je to najmä kvôli správaniu voči protestujúcim počas pochodu Pride, kde boli obklopený extrémistami, ktorí mali násilné tendencie. Podľa informácii Louder Sound, počas koncertu v poľskom Chorzowe členovia kapely mávali dúhovými vlajkami počas toho ako ich fanúšikovia posúvali na gumených člnoch nad svojimi hlavami.

https://www.facebook.com/zomriofficial/photos/a.1831445523801369/2397851197160796/?type=3

 

Pokuta či deportácia?

Počas koncertu v Moskve sa gitaristi kapely, Paul Landers a Richard Kruspe, odhodlali k odvážnemu činu. Na pódiu sa pred svojimi fanúšikmi pobozkali. To by nebolo nič zvláštne, avšak homosexualita je v Rusku ilegálna. Za pobozkanie ľudí rovnakého pohlavia hrozí pokuta alebo aj deportácia. No gitaristom z Rammsteinu to očividne „žily netrhalo“, keď neskôr po koncerte fotku z koncertu pridali na Instagram s popisom „Rusko, milujeme ťa!“

Členovia tejto kapely sa rozhodne neboja presadiť svoj názor. Na druhej strane sú známy najmä svojimi divokými šou počas koncertov, čiže tieto gestá sa nevymykali ich štandardu.

zdroj: refresher.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Členovia skupiny Rammstein sa na pódiu pobozkali a mávali dúhovými vlajkami. Bojovali proti diskriminácii”