Hasič si adoptoval dieťa ženy bez domova po tom, ako jej pomohol s pôrodom

47-ročný hasič Mark Hadden nikdy nezabudne na deň, ktorý navždy zmenil život jeho rodiny. V ten deň, 14. novembra 2011, pomohol rodiacej matke, priviesť na svet jeho neskôr adoptovanú dcéru Grace.

„Bol to typický novembrový deň,“ povedal Hadden. „Sadili sme si, aby sme sa jedli, predtým sa nevyskytli žiadne incidenty.“

Zrazu jeho tím dostal núdzové volanie od ženy, ktorá sa sťažovala, že má mimoriadne bolesti brucha. Keď Hadden a jeho tím dorazili na miesto činu, zistili, že žena už v skutočnosti začala rodiť.

Rýchlo premiestnili ženu do sanitky a zistili, že už nemajú čas ísť do nemocnice. Spomína si, ako jeho kolega povedal: „Budeme tu rodiť dieťa.“

Hadden si spomína: „Nemali sme čas sa pripraviť. Než sme stihli čokoľvek urobiť, dokonca sme jej ani nestihli prestrihnúť šaty – objavila sa malá Grace. Okamžite mi ju odovzdali.“ Hadden so žartom povedal: „No ahoj, Rebecca Grace Haddenová.“

Keď Hadden hovoril so ženou, zistil, že je bez domova a chystá sa dať svoje novonarodené dieťa na adopciu.

Samotný hasič a jeho manželka už dlho chceli tretie dieťa. Mali dvoch chlapcov a snívali o dcére. Keď sa dozvedeli, že sa chce dieťaťa zbaviť, v ich hlavách sa objavila jediná možná myšlienka. Dva dni po narodení si dievčatko odviezli domov a v marci 2012 dostali oprávnené povolenie na starostlivosť o Grace.

Grace teraz žije so svojimi dvoma staršími bratmi, ktorí sú Haddenovými biologickými synmi; Parker, 12 rokov a Will, 14 rokov. „Chlapci ju veľmi milujú a ona miluje ich. Je to úžasné dieťa,“ povedal Mark.

Je zaujímavé, že muž a jeho manželka sa nesnažili skryť skutočnosť, že Grace nie je ich biologická dcéra. Vedela, že bola adoptovaná a že jej nevlastný otec ju priviedol na svet.

„Pozná celý príbeh. Chcel som, aby to vedela hneď, ako bude dostatočne stará na to, aby to pochopila. Nechcel som, aby to bolo pre ňu obrovské prekvapenie. Stále mi to trhá srdce, keď si spomínam, ako som jej to musel vysvetliť podrobnejšie…pretože tomu naozaj nerozumie,“ uviedol Hadden.

Jedna vec, ktorej však Grace určite rozumie, je, že je súčasťou rodiny a že to tak bude navždy.

zdroj: Good Times.