Mečiar opäť v politike: Zakladá novú politickú stranu a nevylučuje spoluprácu s Harabinom

Bývalý premiér, Vladimír Mečiar, sa exkluzívne vyjadril pre Plus 1 Deň o novej politickej strane: „Bude nová a bude zaujímavá aj programovo, ale hlavne bude iná ako ostatné strany. Chýba tu strana, ktorá by vedela povedať, že Slovensko je pre ňu na prvom mieste.“  Mečiar neupresnil o akú stranu sa má jednať no zjavne to má byť strana, ktorá už existuje no zmení sa jej meno a stanovy. Predstavená by mala byť už v septembri.

 

Bude kandidovať aj samotný Mečiar?

Ohľadom kandidatúry sa Vladimír Mečiar, bývalý predseda HZDS, nevyjadril jasne a necháva to pod rúškom tajomstva: Možno to vyvrcholí tak, že budem niekde na 150. mieste na kandidátke, možno na prvom alebo druhom a možno nebudem vôbec.“ No to čo ľudí najviac zaujíma je to, kto bude lídrom tejto politickej strany. „Je tam dosť ľudí, ktorí môžu byť lídrom kandidátky a uvidíme, ako bude. Žiadni neznámi, čo z niekade vyjdú a človek sa čuduje, kto to je,“ vyjadril sa uštipačne na margo líderstva Mečiar.

 

Mečiar taktiež nespochybňuje ani spoluprácu so Štefanom Harabinom, ktorý sa chcel do politiky dostať ako prezident v posledných voľbách. „Osobný styk je zbytočný, navyše by bol každému podozrivý. Ale keď príde správny čas, budeme stáť vedľa seba,“ vysvetľuje Mečiar.

KineDok výběr 2019 Mečiar Za Mečiarovy vlády se Slovenský stát polarizoval. Rozpadaly se přátelské vztahy i rodiny. Dokumentaristka Tereza Nvotová sleduje jeho vzestup i pád a vsazuje jednotlivé kauzy do širšího společenského kontextu. Politika je především o emocích, a ty uměl Vladimír Mečiar ovládat dokonale. #terezanvotova #slovenskarepublika #politika #meciar #dokumentarnifilm #KineDokcz

2 Likes, 0 Comments – anna nadvornikova (@kinedok_cz) on Instagram: „KineDok výběr 2019 Mečiar Za Mečiarovy vlády se Slovenský stát polarizoval. Rozpadaly se přátelské…“

 

Členovia Smeru podľa neho spyšneli

Mečiar zároveň útočí na Róberta Fica a jeho pôsobenie v politike: „Smer je pri moci už veľa rokov a táto dlhá doba ich doviedla k tomu, že aj spyšneli, ale aj prestávajú cítiť situáciu okolo seba, nevnímajú stav okolo seba reálne, len osobne, keď sa ich to dotýka. Treba sa zastaviť pri Robertovi Ficovi a jednoducho povedať, že ten jeho profil a kontakty, ktoré mal, vylučuje jeho pôsobenie v politike.

 

Tí skôr narodení si isto pamätajú Mečiarov ikonický odchod:

V. Mečiar: S pánom Bohom idem od vás

Uploaded by aston24 on 2013-11-06.

Čo si o novopripravovanej politickej strane Vladimíra Mečiara myslíte Vy?

zdroj:refresher.sk