Nová Ariel bude černoška. Zahrá si ju 19-ročná Halle Baileyová

Toto leto sa v médiách objavili oficiálne informácie, ktoré potvrdzujú, že v nadchádzajúcej prerábke klasického filmu Ariel malá morská víla dostane hlavnú úlohu americká herečka a speváčka Halley Baileyová.

Očakáva sa, že výber tmavej pleti zobrazujúc morskú pannu Ariel spôsobil veľa kontroverzií.

Just Announced: Halle Bailey has been cast in the upcoming live-action reimagining of The Little Mermaid.

477.9k Likes, 87.9k Comments – Disney (@disney) on Instagram: „Just Announced: Halle Bailey has been cast in the upcoming live-action reimagining of The Little…“

dream come true… 🧜🏽‍♀️🌊 #thelittlemermaid

1.3m Likes, 25.6k Comments – chloe x halle (@chloexhalle) on Instagram: „dream come true… 🧜🏽‍♀️🌊 #thelittlemermaid“

A zatiaľ čo milióny ľudí diskutujú o tom, či je dobré, aby herečka tmavej pleti hrala rozprávkovú postavu z rozprávky dánskeho spisovateľa Hansa Christiana Andersena, my sa pokúsime zistiť, prečo Halle Baileyová vyhrala tento casting a čomu sa venovala v minulosti.

Podľa režiséra novej Ariel videli v Halle vzácnu kombináciu ducha, srdečnosti, mladosti a naivity, ktoré sú pre túto rolu priam dokonalé. A okrem toho, mladá herečka má vynikajúce hlasové nadanie. To nie je nič prekvapivé, keďže 19-ročná Halle je profesionálnou speváčkou. Pre niekoľkými rokmi si spolu so svojou sestrou založili skupinu Chloe X Halle.

A keďže nová „Malá morská víla“ bude muzikál, schopnosť spievať bol pri výbere ženskej hereckej postavy vítaná.

Sestry Baileyové sa stali populárnymi vďaka ich cover pesničkám slávnych R&B hitov. Ich najnovšia pieseň „Who knew“ za týždeň zaznamenala viac ako 500-tisíc zhliadnutí na YouTube.

Chloe x Halle – who knew (from Grown-ish – Official Video)

Official video for „Who Knew“ from Grown-ish by Chloe x Halle.

Kariéra Halle začala práve na jej YouTube kanáli. Najprv so svojou sestrou nahrali svoje cover pesničky známych hitov od Beyonce a v roku 2015, samotná speváčka upriamila pozornosť na to, ako obe sestry naspievali jej pieseň Pretty Hurts.

Je venovaná téme o stereotypoch žien, ktoré vládnu v spoločnosti. Téma feminizmu je pre samotnú speváčku mimoriadne dôležitá, preto niet divu, že s touto pesničkou má blízky vzťah.Je zrejme, že speváčke sa páčilo prevedenie dvoch sestier, preto sa s nimi rozhodla podpísať zmluvu na nahrávanie 6 albumov.V roku 2017 vydali svoj prvý mini album „The Two of Us“, ktorý dievčatá nielen otextovali, ale aj vyrábali na vlastné náklady. Ich práca nezostala bez povšimnutia: časopis Rolling Stone udelil albumu The Two of Us status najlepšieho R&B albumu roka.

Za album 2018 „The Kids are alright“, sestry dostali dve nominácie na „Grammy“, hoci ich nakoniec získala britská speváčka Dua Lipa.

Napriek tomu, že Chloe x Halle a sú pod záštitou vplyvnej Beyonce, sú vo svojej práci úplne nezávislé.

„Beyonce nám povedala, aby sme v seba verili a nedovolili nikomu, aby sa do nás miešal. Preto len robíme hudbu z našej obývačky a sme rady, že sa jej to páči,“ hovorí mladá speváčka.

happy 19th birthday halleeeeee 😍😍😍😍😍 can’t believe i get to call this angel my sister. i love you til the world ends and even then we’ll create another one. my true soulmate. i love you.

342k Likes, 5,270 Comments – chloe x halle (@chloexhalle) on Instagram: „happy 19th birthday halleeeeee 😍😍😍😍😍 can’t believe i get to call this angel my sister. i love you…“

Ako vidíte, Halle je talentovaná herečka a speváčka, preto si ju určite nenechajte ujsť ani v pripravovanom filme o Ariel malej morskej víle. Najlepšie urobíte, ak nebudete venovať pozornosť predsudkom iných ľudí.