Odišiel som z práce, aby som sedel doma s dieťaťom. Takto to vyzerá…

Mnohí z nás sú zvyknutí na to, že na materskú dovolenku chodia iba matky. No nie je to tak vždy.

Aby rozptýlili všetky pochybnosti, Američan Jared Jones sa rozhodol podeliť sa o svoje skúsenosti: opustil svoju prácu a odišiel na materskú dovolenku so 4 deťmi.

bestlifeonline

A takto začal vyzerať jeho život.

„Každý deň dostávam príležitosť spochybniť nízke očakávania, ktoré spoločnosť kladie na otcov. Áno, viem ich učesať, viem im napiecť a viem ich aj obliecť.

Moja zmena kariéry nebolo niečo, čo sme s manželkou plánovali.

Najprv nám pomáhal sused, ktorý bol s našimi deťmi, zatiaľ čo sme obaja pracovali na plný úväzok.

Naše financie nám neumožnili najať si opatrovateľku a ja som sa kvôli tomu cítil na nič.

Potom sa však veci začali komplikovať: kvôli práci mojej manželky sme sa presťahovali do iného mesta. Stal som sa externým zamestnancom, aby som to dokázal ukočírovať. Táto možnosť však netrvala večne.

A rozhodli sme sa: Skončím a zostanem doma s deťmi.

bestlifeonline

Niekoľkokrát sa ma ľudia pýtali: „A čo tvoja kariéra?“ Odpovedal som, že mám veľa záujmov a musím sa zamerať na rodinu.

Najprv som bol naštvaný. „Prečo sa starajú do môjho života?“ V skutočnosti sa ma na to niekedy pýtali aj moje vlastné deti.

Priznávam, že na každodennú výchovu detí som nebol veľmi pripravený, ale starostlivosť o štyri deti súčasne bola ťažšia, než som si myslel.

Niektorí ľudia odsudzujú takýchto otcov a hovoria, že deti sú ženská robota. Iní jednoducho nemôžu uveriť tomu, že je to vôbec možné.

Keď to ide hladko, je úžasné byť otcom. Beriem deti do školy, chodím do posilňovne, robím opravy na dome a na dvore, robím si s deťmi domáce úlohy, varím a upratujem, vozím ich na krúžky.

bestlifeonline

Sú však aj dni, kedy sa celý program naruší už od samotného rána. Napríklad, keď sú deti choré alebo keď zaspíme. Nenávidím takéto dni a potom pochybujem o správnosti svojho rozhodnutia.

Teraz mám príležitosť ísť do práce. No naozaj to chcem? Koniec koncov, čas strávený s deťmi je mimoriadne drahocenný.“

Čo si o tom myslíte? Kto by mal byť na materskej dovolenke: mama alebo otec?

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Odišiel som z práce, aby som sedel doma s dieťaťom. Takto to vyzerá…”