Rodina sa v prírode stala obeťou útoku vlka. Takto sa zachovala hlava rodiny

Štvorčlennú rodinu pri cestovaní do Kanady v noci napadol vlk. Podľa obetí bol zázrak, že z tohto vyviazli živí.

„Bolo to ako z hororu,“ povedala Američanka Eliza Rispoliová.

Ona a jej manžel Matt ležali v spacákoch, ich dve deti spali tvrdo hneď vedľa nich, keď na nich z ničoho nič zaútočil vlk.

„Je ťažké to opísať, pretože som si ešte poriadne neuvedomila, čo sa vlastne stalo,“ napísala žena a matka v dlhom príspevku na Facebooku a dodala, že k incidentu došlo 8. augusta.

„Včera v noci, keď sme spali v stane v národnom parku Banff, nás napadol vlk … Matt sa ponáhľal dopredu, aby ochránil mňa aj chlapcov, a bojoval s vlkom, zatiaľ čo ten trhal náš stan a jeho ruky.

Volali sme o pomoc, zdalo sa, že to trvalo večnosť (ale myslím, že to bolo približne 1 až 3 minúty). Pritiahla som si deti k sebe a Matt pritlačil vlka na zem a držal ho tam s otvorenými ústami.

Vlk začal Matta ťahať zo stanu, zatiaľ čo ja som ho ťahala za nohy a snažil sa ho pritiahnuť. Túto hrôzu nikdy nedokážem objektívne opísať,“ uviedla žena v príspevku.

Podľa manželky sa Matt pokúšal zahnať dravca holými rukami a veľkými kameňmi, ale všetko bolo neúspešné.

„Anjel strážny z neďalekého stanu, ktorého sme neskôr nazvali Russ, začul náš krik, utekal do nášho kempingu a udrel vlka, po čom nakoniec Matta pustil.“

„Pokračovali v nepretržitom hádzaní obrovských kameňov na vlka, zatiaľ čo my sme sa snažili čo najrýchlejšie dostať k Russovmu minivanu, kde to už bolo bezpečné. Stále prenasledoval Matta,“ povedala žena.

Zvyšok noci plný „pokusov o pomoc, dobrými Samaritánmi, čakania na ošetrenie, nemožnosti si zavolať a sĺz,“ ale Matt sa nakoniec dokázal dostať do nemocnice.

Mal na sebe niekoľkými bodných a rezných rána.

„Sme zranení, ale všetko je v poriadku. Kemping nakoniec evakuovali a správcovia parku vlka skor nad ránom zabili.“

Rodinný „anjel strážny“, Russ Fee povedal, že keď počul volanie o pomoc, jeho inštinkt ihneď zafungoval. Pokúsil sa vlka udrieť alebo vytlačiť, aby ho vystrašil, ale zviera bolo príliš silné.

„Zdalo sa mi, že som udrel niekoho, kto bol ďaleko za mojou váhovou kategóriou,“ uviedol muž a poznamenala, že vlk bol omnoho väčší než akýkoľvek pes, ktorého kedy videl.

Kanadská parková služba uviedla, že prostredníctvom analýzy DNA dokázali potvrdiť, že zabili vlka, ktorý napadol ľudí.

„Mohlo to skončiť oveľa horšie a sme veľmi vďační, že sme sa dokázali spojiť ako rodina.

„Matt je náš hrdina a navždy budeme vďační Russovi, ktorý nám prišiel na pomoc, vďaka čomu zachránil nielen naše, ale aj Mattov život,“ povedala žena.

Boli ste niekedy v takejto nebezpečnej situácii? Ako to skončilo?

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Rodina sa v prírode stala obeťou útoku vlka. Takto sa zachovala hlava rodiny”