Spútaného muža tmavej pleti vliekli policajti za koňom. Ľudí to pobúrilo

V Texase sa dejú vei, nad ktorými ľudia v iných kútoch sveta krútia hlavami. Policajti tam vykonali niečo, za čo ich odsudzuje celý svet.

Policajti zadržali 43-ročného Donalda Neelyho, ktorý neďaleko mesta Galveston v Texase porušil zákony a dopustil sa priestupku. Po tom, čo ho policajti viackrát upozornili a on neposlúchol, zadržali ho. Policajti ho spútali a rozhodli sa ho zobrať na policajnú stanicu. Policajti však v ten deň hliadkovali na koňoch. Na zadknutého muža si tak nezohnali policajné auto, ale uviazali ho na lano a vliekli ho za koňmi, na ktorých sedeli.

Podľa viacerých ľudí je takéto konanie dehonestovanie muža tmavej pleti. Fotografiu zverejnil okoloidúci, ktorému konanie policajtov prišlo viac anež nevhodné. Neelymu, zadknutému mužovi, sa policajti verejne ospravelnili, no verejnosť ich čin odsudzuje aj napriek tomu. Zatknutý muž bol po pár hodinách prepustený na kauciu. Dvojica policajtov P. Brosch a A. Smith bude pravepodobne čeliť disciplinárnemu konaniu. Polícia nakoniec usúdila, že konania dvojice bolo len nesprávne zhodnotenie situácie.

Shaun King on Twitter

Dear @GalvestonPD. What you did here to this man, Donald Neely, is horrible and unacceptable. I would say „We need answers,“ but nothing you can say would ever justify what you did to this man. Nothing at all.

OBRÁZOK: shaunking/Twitter