V Košiciach sa bude konať už 7. ročník Dúhového pochodu. Vítaný je každý

Bratislave sa na Dúhovom pochode alebo Pride zúčastnilo viac ako 10 000 podporovateľov LGBTI+ komunity. Tentokrát bude tento pochod organizovaný aj v metropole východu – v Košiciach. Už 7. ročník PRIDE Košice sa bude konať 24. augusta (sobota), kde bude opäť silným odkazom sloboda a tolerancia LGBTI+ komunity.

 

Image result for Pride košice

Zdroj: rainbow-heart.sk

 

Hlavný program sa opäť bude odohrávať v Tabačke Kulturfabrik na Gorkého 2. Tento program bude zadarmo a snahou organizátorov je urobiť toto podujatie rozmanitým aby si na svoje prišiel každý. Súčasťou programu budú diskusie, workshopy, prednášky ale aj hudobný program.

 

Image result for tabačka kulturfabrik košice

Zdroj: tabacka.sk

 

K pripravovanému podujatiu sa vyjadrila aj Zara Kromková, vedúca dobrovoľníckeho programu a komunitná poradkyňa: „PRIDE Košice je pre nás dôležitý aj kvôli posilňovaniu komunity LGBT+ ľudí v Košiciach a okolí. Tento rok sme opäť realizovali veľmi úspešný dobrovoľnícky program. Vďaka nemu sme od polovice mája preškolili a pripravili na dobrovoľníctvo 23 prevažne mladých ľudí nielen z Košíc. Vzdelávanie a zmysluplná činnosť sú dôležité pri posilňovaní identity a prevencii negatívnych psychologických dopadov homo, bi a transfóbie.” 

 

Image result for Pride košice

Zdroj: kamdomesta.sk

 

Chystáte sa na PRIDE Košice aj Vy?

zdroj: refresher.sk