V Košiciach sa bude konať už 7. ročník Dúhového pochodu. Vítaný je každý

Bratislave sa na Dúhovom pochode alebo Pride zúčastnilo viac ako 10 000 podporovateľov LGBTI+ komunity. Tentokrát bude tento pochod organizovaný aj v metropole východu – v Košiciach. Už 7. ročník PRIDE Košice sa bude konať 24. augusta (sobota), kde bude opäť silným odkazom sloboda a tolerancia LGBTI+ komunity.

 

Image result for Pride košice

Zdroj: rainbow-heart.sk

 

Hlavný program sa opäť bude odohrávať v Tabačke Kulturfabrik na Gorkého 2. Tento program bude zadarmo a snahou organizátorov je urobiť toto podujatie rozmanitým aby si na svoje prišiel každý. Súčasťou programu budú diskusie, workshopy, prednášky ale aj hudobný program.

 

Image result for tabačka kulturfabrik košice

Zdroj: tabacka.sk

 

K pripravovanému podujatiu sa vyjadrila aj Zara Kromková, vedúca dobrovoľníckeho programu a komunitná poradkyňa: „PRIDE Košice je pre nás dôležitý aj kvôli posilňovaniu komunity LGBT+ ľudí v Košiciach a okolí. Tento rok sme opäť realizovali veľmi úspešný dobrovoľnícky program. Vďaka nemu sme od polovice mája preškolili a pripravili na dobrovoľníctvo 23 prevažne mladých ľudí nielen z Košíc. Vzdelávanie a zmysluplná činnosť sú dôležité pri posilňovaní identity a prevencii negatívnych psychologických dopadov homo, bi a transfóbie.” 

 

Image result for Pride košice

Zdroj: kamdomesta.sk

 

Chystáte sa na PRIDE Košice aj Vy?

zdroj: refresher.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “V Košiciach sa bude konať už 7. ročník Dúhového pochodu. Vítaný je každý”