Títo piloti zachránili stovky ľudí počas núdzového pristátia

Letecká spoločnosť Ural Airlines Airbus A321, musela včera zahájiť núdzové pristátie lietadla smerujúceho do Simferopolu. Na palube bolo 226 cestujúcich a sedem členov posádky.

Lietadlo vzlietlo z Medzinárodného letiska Žukovskij a podľa predbežných informácií sa lietadlo ihneď po vzlietnutí zrazilo s kŕdľom čajok, v dôsledku čoho nastalo zlyhanie motorov. Piloti tak boli nútení pristáť na neďalekom kukuričnom poli.

Zranených bolo 23 ľudí vrátane deviatich detí, no nikto našťastie nezomrel.

Kapitánovi Damirovi Jusupovovi a druhému pilotovi Georgovi Murzinovi sa nakoniec podarilo s lietadlom pristáť a cestujúci im ďakovali za „znovuzrodenie“.

 

Murzin rozprával o incidente, ktorý sa mohol skončiť tragédiou. Podľa neho, len vďaka kapitánovi Jusupovi sa im podarilo bezpečne pristáť na zemi.

„Po vzlietnutí nám vták vošiel do motora, ľavý motor sa okamžite zastavil. Potom zasiahlo aj druhý motor, otáčky fungovali nesprávne a druhý motor sa tiež zastavil. Lietadlo nemalo dostatočný ťah a jeho výška začala plynule klesať. A nakoniec sme pristáli na poli.“

Guvernér Sverdlovskej oblasti Jevgenij Kujvašev povedal, že celá posádka by mala dostať ocenenie.

Tu je video z tejto neuveriteľnej udalosti

Видео посадки А321 на кукурузное поле в Подмосковье.

В Раменском районе Подмосковья совершил экстренную посадку пассажирский A321 „Уральских авиалиний“. В результате инцидента пострадали 10 человек, в том числе 3 детей. По предварительным данным, при взлёте из Жуковского лайнер столкнулся со стаей птиц, после чего у него отказали оба двигателя.