Toľko zarába tenistka Dominika Cibulková! Kto by nechcel takýto plat?

Dominika Navara Cibulková (30), slovenská profesionálna tenistka, je jedináčikom. Jej mama bola poslankyňou NR SR a tak isto ako jej otec (vodný lyžiar) nemala Dominika ku športu ďaleko. Za jej najväčšie úspechy sa považuje finále na Australian Open 2014 a samozrejme výhru vo WTA Finals v Singapure 2016. A tak ako prvá Slovenka dosiahla majstrovské kolo Grandslamu.

Rodáčka z Bratislavy momentálne žije v luxusnom apartmáne v Dubaji. Svoje rozhodnutie odôvodnila takto ešte počas Australian Open: „Slovensko mám strašne rada, ale pri biznise pociťujem, že som z malej krajiny, ktorá nie je až taká zaujímavá. Ale nesťažujem sa, mám podpísané zaujímavé reklamné zmluvy, s ktorými som spokojná.”  

Z minuloročnej správy je zjavné, že Cibulková doposiaľ na turnajoch zarobila viac ako 11 000 000 dolárov (cca 10 000 000€). Podľa portálu wtatennis.com, jej prvým zárobkom bol turnaj v Českej republike v roku 2004, kde prešla prvým kolom. V druhom kole ju však porazila Darija Jurak ale Cibulková nakoniec odišla s 133 dolármi (cca 120€).

Prvé naozaj „veľké“ peniaze získala z turnaja na Slovensku a z bratislavských kurtov si tak odniesla 11 160 dolárov (cca 10 000€). Keď sa prvýkrát zúčastnila US OPEN si po dvoch odohratých kolách z turnaja odniesla 27 034 dolárov (cca 25 000€). V tom istom roku si taktiež prvýkrát zasúťažila na WIMBLEDONE, odkiaľ si po vypadnutí v prvom kole odniesla 2 936 dolárov (cca 2700€).

Koľko však zarobila Cibulková za poslednú sezónu?

Nikto nepochybuje, že práve Dominika Cibulková je špička v tenise na Slovensku no táto sezóna pre ňu nebola až taká úspešná. V tomto roku si doteraz na konto z rôznych turnajov pripísala až 222 427 dolárov (cca 200 000€). No ako už bolo spomenuté vyššie v citáte Dominiky Cibulkovej, neživý sa už iba tenisom.

zdroj: klocher.sk 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Toľko zarába tenistka Dominika Cibulková! Kto by nechcel takýto plat?”